Teknoloji

Samsung Türkiye’nin Innovation Campus Programı’na Manalı Ödül

Samsung Türkiye Innovation Campus programı, Türkiye Kurumsal Toplumsal Sorumluluk Derneği’nin (TKSSD) düzenlediği Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na kıymet katan uygulamaların ödüllendirildiği dorukta Gümüş Muvaffakiyet Mükafatı aldı.

Sürdürebilir Kalkınma Amaçları’ndan 4’üncüsü; kapsayıcı ve hakkaniyete dayanan nitelikli eğitimi sağlamak ve herkes için hayat uzunluğu tahsil fırsatlarını teşvik etmek gayesini kapsıyor. Samsung Innovation Campus programı da gençlere sunduğu “Nitelikli Eğitim” nedeniyle akademisyen ve danışmanlardan oluşan bağımsız bir heyet tarafından ödüllendirildi.

Bu sene on üçüncüsü düzenlenen Kurumsal Toplumsal Sorumluluk Doruğu, Türkiye’de ana odak alanı yalnızca toplumsal sorumluluk olan tek organizasyon olmasıyla dikkat çekiyor. Bu tertibi düzenleyen TKSS Derneği, 2005 yılından bu yana toplumsal sorumluluk alanında kıymetli projeleri hayata geçirdi.

Tepe, bu sene “Yeni Dünya, Yeni Ufuklar” temasıyla gerçekleşti. Doruğa üst seviye kamu yöneticileri, Avrupa Birliği proje uygulamaları grupları, önde gelen STK’ların yöneticileri, akademisyenler, ünlü aktivistler, toplumsal sorumluluk alanında hizmet veren danışmanlar ve KSS projelerine ehemmiyet veren şirketler katıldı. Pandemi nedeniyle hibrit olarak düzenlenen doruğa ziyaretçiler hem yerinde hem de çevirim içi katılım gösterdi. Sosyal yarar odaklı bir çok oturumun gerçekleştiği tepeye, Samsung da online stant ile yer aldı. Burada Samsung’un kurumsal toplumsal sorumluluk vizyonu ve Innovation Campus programı tepe ziyaretçilerine tanıtıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu