Mobil

Samsung’un ISOCELL GN5 Sensörü birinci Sefer Bir Telefonda Yer Alacak

Samsung ISOCELL GN5 sensörü, Çin merkezli üretici iQOO tarafından üretilen Series 9 akıllı telefon serisinde kendine yer bulabilir. Toplumsal ağ Weibo’da yer alan habere nazaran, gelecek ay Çin’de piyasaya sürülecek olan Series 9 akıllı telefon serisi, Samsung’un ISOCELL GN5 sensörünü kullanan birinci akıllı telefonlardan biri olacak. Samsung, Eylül ayında ISOCELL GN5 sensörünü duyurmuştu. Şirket yeni sensörü, daha şık bir görünüm elde etmeye çalışan telefonlar için ince profilli 50MP’lik bir sensör olarak nitelendiriyor.

Samsung’un yeni kamera sensörü, yetersiz aydınlatılmış ortamlarda 12,5MP fotoğraflar sunmak için 2×2 piksel gruplamayı destekliyor. Tıpkı vakitte sensör, çok taraflı Dual Pixel Pro otomatik odaklama teknolojisinden de yararlanıyor. Bununla birlikte 1/1.57 inç boyutunda ve 1μm boyutlu piksellere sahip. ISOCELL GN5 sensörü, 8K 30FPS ve 4K 120FPS görüntü kaydını da desteklemekte.


iQOO Series 8

iQOO firması, nispeten yeni bir akıllı telefon üreticisi olarak nitelendirilebilir. Çünkü şirket, 2019 yılında bir öteki Çinli firma olan Vivo’nun yan kuruluşu olarak piyasaya çıkmıştı. Ortaya çıkan raporlar, iQOO’nun Samsung’dan kullanacağı tek bileşenin kamera sensörü olmadığını ortaya koyuyor. Buna nazaran şirket, yeni akıllı telefon serisi için Samsung Display tarafından üretilmiş bir E5 OLED ekranı da kullanabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu