Oyun

Sea of Thieves, Steam’de 5 Milyon Oyuncu Hududunu Geçti

Sea of Thieves, muhakkak açılardan Xbox’ın kendi çatısı altındaki stüdyoların geliştirdiği oyunlara kıymet vermeye başladığı periyodun başlangıcını temsil ediyor. Ve çıkış yapmasının üzerinden yaklaşık olarak dört yıl geçmesine karşın hala çok sayıda oyuncu tarafından oynanan bu başarılı Xbox oyunu, Steam platformunda çok ehemmiyet bir kilometre taşını geride bıraktı. Sea of Thieves, Steam’de beş milyon oyuncu barajını aştı.

Oyunun yaklaşık olarak 1,5 yıl evvel Steam’de satışa sunulduğunu göz önünde bulunduracak olursak, bunun son derece etkileyici bir muvaffakiyet olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Oyun, Steam’de listelenmeden evvel sırf Xbox ve Windows PC mağazasında satılıyordu.

GameSpot’un haberine nazaran Sea of Thieves, tıpkı vakitte çıkış yaptığı Mart 2018’den bu yana Xbox’ın abonelik tabanlı oyun servisi Game Pass’te de yer alıyor. Oyunun Xbox Game Pass aracılığıyla da çok sayıda oyuncu tarafından oynandığını düşününce, Steam’de yakaladığı bu muvaffakiyet, bir kat daha mana kazanıyor.

Bununla birlikte Sea of Thieves, geçtiğimiz Ekim ayında ise (Xbox Game Pass de dahil olmak üzere) tüm platformlarda toplamda 25 milyon oyuncu sayısına ulaştı. Ayrıyeten Rare geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada, sırf Temmuz ayında yaklaşık olarak beş milyon oyuncunun oyuna dahil olduğunu söylemişti. Bu beş milyon oyuncunun büyük bir kısmının, Disney’in meşhur sinema serisi Karayip Korsanları’ndaki karakterlerin yer aldığı “A Pirate’s Life” içeriği nedeniyle oyunu oynamaya başladıkları iddia ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu