Mobil

SIM kart yuvasız iPhone geliyor!

Apple, Eylül ayında iPhone 13 serisini açıkladı ve iPhone 14’ün piyasaya sürülmesine daha aylar var. Lakin iPhone 15 hakkındaki söylentiler internette dolaşmaya başladı bile. 2023’te gelecek olan iPhone 15 serisi ile Apple’ın fizikî SIM kart yuvasını terk edeceğini tez ediliyor.

Brezilya yayını Blog do iPhone, iPhone 15 Pro aygıtların fizikî SIM kart yuvalarına sahip olmayacağını ve ilişki için büsbütün eSIM teknolojisine dayanacağını sav ediyor.

SIM kart yuvasız iPhone geliyor!

Kaynak ayrıyeten bu iPhone’ların çift eSIM dayanağıyla geleceğini ve kullanıcıların tıpkı anda iki hatta sahip olmalarını sağlayacağını sav ediyor. Bununla birlikte, Pro olmayan modellerin de büsbütün eSIM teknolojisine bağlı olup olmayacağı yahut fizikî SIM kart yuvalarını kullanmaya devam edip etmeyeceği muhakkak değil. Apple’ın SIM kart yuvasını boşaltmayı planlaması, teknoloji devinin sonunda portsuz bir iPhone’a geçeceği söylendiğinden ve SIM kart yuvasının çıkarılması bu istikamette birinci adım üzere göründüğü için pek de şaşırtan değil.

Lakin Apple, SIM kart yuvası olmayan bir iPhone’u piyasaya sürse bile, eSIM hizmetinin kullanılamadığı ülkelerde yeniden de fizikî SIM yuvalı bir sürüm sunduğunu görebiliriz. Lakin 2023’e uzun bir vakit var ve kesin olarak değerlendirilmeden evvel bu bilgilerin muteber bölüm kaynakları tarafından doğrulanmasını beklemek en yeterlisi. Lakin bir kaç kaynak daha birebir bilgiyi sızdırırsa iPhone 15 Pro için bu özelliği bekleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu