Teknoloji

Siri, Artık Kimi Harry Potter Büyülerini Komut Olarak Algılıyor

iPhone sahibi olan bir Harry Potter hayranıysanız, Siri’ye eklenen yeni özelliği büyük ihtimalle beğeneceksiniz. Artık akıllı telefonunuz ile birtakım fonksiyonları gerçekleştirirken Harry Potter sinemasındaki birtakım büyüleri Siri’ye komut vermek için kullanabilirsiniz.

Bunu yapmak için öncelikle iPhone’unuzdaki “Hey Siri” komutunun açık olduğundan emin olmanız gerek. Bunun için “Hey Siri’yi Dinle” seçeneğini etkin hale getirmek emeliyle Ayarlar > Siri ve Arama’ya gidebilirsiniz. Son olarak sesli asistanın büyü yapma yeteneklerinden en güzel halde yararlanmak için “Kilitlendiğinde Siri’ye Müsaade Ver” seçeneğini de etkin hale getirdiğinizden emin olun.

Siri’ye komut vermek için kullanabileceğiniz üç Harry Potter büyüsü ise şunlar:

  • Lumos: iPhone’unuzun flaşını açar.
  • Nox: iPhone’unuzun flaşını kapar.
  • Accio + Uygulama İsmi: iPhone’unuzda istediğiniz uygulamayı açar.

Bunların haricinde “Kısayollar”ı kullanarak ayarlayabileceğiniz çeşitli öteki özel büyüler de bulunuyor. Hatta Gadget Hacks, bunların kapsamlı bir listesini derledi. Fakat en kullanışlılarından birkaçı ise telefonun sesini açıp kapatmaya yarayan “Sonorus“, “Quietus” ve iPhone’unuzu “Rahatsız Etmeyin” moduna alan “Silencio“.

Bununla birlikte akıllı telefonun flaşını açıp kapatmayı sağlayan “Lumos” ve “Nox” büyüleri, Android aygıtlarda Google Asistan aracılığıyla da kullanılabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu