Teknoloji

Şoförlerde 20 Yeni Arc Alchemist Eser Kimliği Keşfedildi

CES 2022’de Intel’den Arc ekran kartları konusunda beklentilerimiz büyüktü ancak şirket bu bahiste ziyadesiyle sessiz kaldı. Lakin mavi ekip Xe-HPG mimarili Alchemist ekran kartları üzerinde sıkı çalışmasını sürdürüyor.

Phoronix‘e nazaran Intel, açık kaynaklı Linux Mesa grafik şoförüne ‘DG2’ olarak etiketlenmiş 20 yeni PCI Aygıt Kimliği (PCI Device ID) ekledi. 20 yeni SKU kulağa etkileyici gelse de, bu PCI aygıtlarının hepsinin gerçek bir esere bağlı olduğu manasına gelmiyor. Kimlikler mühendislik örnekleri, taşınabilir, masaüstü oyun kartları ve profesyonel tahliller içerebilir. Şimdilik bunlar birer söylenti zira Intel kaç tane Arc Alchemist ekran kartı geliştirdiğini doğrulamadı.

Yonga üreticisi, yeni harici ekran kartlarının 2022 yılının birinci çeyreğinde geleceğini doğrulamıştı. Lakin kısa bir mühlet evvel fark edildiği üzere şirketin web sitesi güncellendi ve “ilk çeyrek” ibaresi kaldırıldı. Birtakım medya kuruluşları bu mevzuda Intel’e ulaştı lakin rastgele bir geri dönüş yapılmış değil.

Intel’e nazaran şirket şu anda dizüstü bilgisayar OEM’lerine Arc GPU’larını gönderiyor ve bu çeyreğin sonuna kadar piyasada birinci Arc tabanlı eserlerin yer alacağını söylüyor. Görünüşe bakılırsa mavi takım Arc Alchemist ailesi için telaşlı davranmıyor ve birçok farklı ekran kartı planlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu