Oyun

Sony, 2026’ya Kadar 10 Adet Çok Oyunculu Oyun Çıkaracak

Sony’nin son yarar raporuna nazaran, Mart 2026’ya kadar PlayStation 5 için 10 yeni canlı servis oyunu piyasaya sürülecek. Sony, birkaç gün evvel gerçekleştirdiği yarar toplantısında planlarını açıkladı ve yakın vakitte Destiny 2 geliştiricisi Bungie’yi satın almasının, etkileyici çok oyunculu oyunlar yapma maksadına ulaşmasına yardımcı olacağını doğruladı.

GamesRadar tarafından aktarılan habere göre Sony CFO’su Hiroki Totoki, öbür PlayStation stüdyolarının Bungie’den öğreneceğini ve Sony’nin isteğinin, Bungie’nin şirketle yakından çalışmaya istekli olması olduğunu söyledi.

Yalnızca dört yılda on canlı servis oyunu çıkarma amacı etkileyici olsa da, bu oyunların neler olabileceğine dair elimizde pek fazla bir bilgi yok. Bilhassa stüdyonun Destiny serisi ile oluşturduğu uzun vadeli çok oyunculu oyun sicili göz önüne alındığında, bu oyunlardan birinin, Bungie’nin çok oyunculu bir aksiyon oyunu olarak tanımlanan yeni oyunu olma ihtimali bulunuyor.

Öbür bir PlayStation’a özel çok oyunculu oyun ise The Last of Us Part 2’nin başka bir oyun olarak geliştirilen çok oyunculu modu olacaktır. Eylül 2021’de The Last of Us Part 2’nin çok oyunculu Factions modunun hala geliştirme evresinde olduğu doğrulandı ve stüdyonun yayınladığı son iş ilanları çok oyunculu modun fiyatsız olabileceği izlenimini uyandırdı. Bu ortada geliştirici Naughty Dog’un halihazırda geliştirilmekte olan birden fazla oyuna sahip olduğu biliniyor.

Sony’nin 2026 vakit çizelgesi göz önüne alındığında, bu oyunların birçoklarının PlayStation 5 odaklı olması yüksek ihtimal üzere görünüyor. Ayrıyeten VentureBeat muhabiri Jeff Grubb’un Twitter’da belirttiği üzere, Sony, PlayStation’ı PlayStation yapan öbür tüm oyunların maliyetlerine yardımcı olmak için canlı hizmet oyunları istiyor. Kendisinin belirttiğine nazaran, bu projeler için harcanan bütçe, bu projeler için harcanmasaydı, yeni bir öykü odaklı tek kişilik oyun yapmak için kullanılmayacaktı. Çünkü Sony’nin çatısı altındaki tüm stüdyolar, şu anda bir proje üstünde çalışıyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu