Oyun

Sony, 9 Milyon Satan Days Gone’u Başarısız Bulmuş

Son birkaç gündür PlayStation özel oyunu Ghost of Tsushima’nın 8 milyondan fazla sattığına dair haberler paylaşılıyor. Bir öteki PlayStation özel oyunu Days Gone’un direktörlüğünü yapan Jeff Ross da bu haberlere cevap olarak Days Gone oyununun toplamda ne kadar sattığını açıkladı.

Days Gone’un çıkmasının akabinde Aralık 2020’de Bend Studio’dan ayrılan Jeff Ross, Twitter’da yaptığı açıklamada, Sony’den ayrıldığı periyoda kadar Days Gone’un sırf konsolda 8 milyon adet sattığını söyledi. Ross, ayrıyeten oyunun Steam’de de 1 milyondan fazla sattığını söz etti.

Lakin Jeff Ross, bu satış sayılarına karşın, mahallî stüdyo idaresinin kendilerine “sanki Days Gone büyük bir hayal kırıklığıymış” üzere hissettirdiğini lisana getirdi. Ross’un belirttiğine nazaran, bu durumda, oyunla ilgili basında yer alan haberlerin de tesiri vardı. Kendisi, bu durumu “Basın durumumuza yardımcı olmadı.” diyerek özetledi.

Bunların yanı sıra Jeff Ross, Sony idaresinin Death Stranding’e Days Gone’dan daha fazla inandığını da belirtti. Geliştirici, tıpkı vakitte oyunun geliştirme süreci ile ilgili olarak şunları tabir etti:

“Geliştirme uzun ve zahmetli bir işti, lakin biz birinci açık dünya oyunumuzu nasıl yapacağımızı öğrenen küçük bir gruptuk. Her şey göz önünde bulundurulduğunda, rastgele bir halde tamamlamamız inanılmaz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu