Teknoloji

Sony, Belirlediği Satış Gayesini Tutturamadı

Sony, 2021’in üçüncü çeyreği olan son üç aylık devrine ait mali raporunu yayınladı. Sayılar, öncelikle Motion Pictures kısmıyla birlikte Spiderman: No Man Home, Venom: Let There Be Carnage ve Seinfeld lisans muahedeleri tarafından yönlendirilen sıçrama ile birlikte satışlarda %13 ve işletme gelirinde %32’lik bir artış olduğunu ortaya koyuyor.

Şirket, 2020 tatil döneminden daha düşük ve öngörülen sayıların altında (3.9 milyon) PlayStation 5 satışı yapıldığını açıkladı. Şirket bununla kalmayarak taşınabilir ve başka elektronik eserlerde de bekleneni alamadı.

Sony CFO‘su Hiroki Totoki, bir analist web yayınında insanların PS5’i satın almak istediğini, lakin ortakların devam eden çip krizi nedeniyle bileşen tedarikine ayak uyduramadıklarını açıkladı. Japon şirket, gayretlerin 2022’nin birinci yarısına kadar devam etmesini bekliyor.

Sony şu anda PS5’i ziyanına üretiyor ve de birebir formda satışını yapıyor. Ama durumu oyun ve öteki cümbüş satışlarıyla telafi ediyor. Oyun ve Ağ Hizmetleri kısmı, çoğunlukla Dijital Yazılım ve Eklenti İçeriği sayesinde işletme kârında %12’lik bir artış ekledi.

Natürel ki global çip sorunu ve Covid 19 salgını da bu durumda hayli tesirli. Şirketin bir evvelki konsolu PlayStation 4’ün üstünde ivme yakalayabilecek arz ve talebe sahip PlayStation 5, şu an için maksatlara ulaşamadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu