Teknoloji

Sony, CES 2022’de PS VR2’yi Duyurdu

Sony Interactive Entertainment Lideri ve CEO’su Jim Ryan, Sony’nin CES 2022 sunumunda, PlayStation 5 için geliştirilen yeni sanal gerçeklik aygıtını duyurdu. İsminin PlayStation VR2 olacağı açıklanan sanal gerçeklik başlığı, sunum sırasında gösterilmediği için aygıtın nasıl bir dizayna sahip olduğunu şimdi bilmiyoruz.

Bununla birlikte The Verge’ün aktardığı habere nazaran, PlayStation’ın yeni sanal gerçeklik aygıtının teknik özellikleri ile ilgili birtakım bilgiler mevcut. Açıklandığı kadarıyla PlayStation 5’e özel olarak geliştirilen ve tek bir USB-C kablosuyla konsola bağlanabilen PS VR2 şu özelliklere sahip olacak:

  • Dokunsal Geri Bildirim
  • Göz Takibi
  • 4K OLED Ekran ve HDR
  • 90/120 Hz Kare Suratları
  • 110 Derecelik Görüş Alanı

Sony Interactive Entertainment Lideri ve CEO’su Jim Ryan, birebir vakitte PS VR2 için birinci büyük yeni özel oyunu da duyurdu: Horizon Call of the Mountain. Lakin ne sanal gerçeklik aygıtı ne de PS VR2 özel oyunu Horizon Call of the Mountain için bir çıkış tarihi açıklanmadı. Sanal gerçeklik aygıtı ve oyun ile ilgili yeni bir şeyler duyurulana kadar aşağıda paylaşmış olduğumuz kısa Horizon Call of the Mountain fragmanıyla yönetim etmek zorundayız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu