Oyun

Sony, PS5 İçin Sesli Komutları Test Ediyor

Sony, geçtiğimiz Salı günü parti sohbeti güncellemeleri, yeni kullanıcı arayüzü ayarları ve sesli komut özelliğinin önizlemesinin de yer aldığı ikinci PlayStation 5 yazılım beta sürümünü Çarşamba gününden itibaren sunmaya başlayacağını duyurmuştu.

Sony’nin beta sürümü ile ilgili olarak paylaştığı blog yazısına nazaran, artık PlayStation 5 konsolları, “Hey PlayStation!” sesli komutu sayesinde oyunları, uygulamaları ve ayarları bulup açmanıza ve ayrıyeten bir gösteri ya da müzik sırasında oynatmayı denetim etmenize müsaade veriyor.

Şayet PS5 sesli komut özelliğini kullanmak istemiyorsanız, Sony ayarlardan bu özelliği kapatabileceğinizi belirtmiş. Yeni PS5 sesli komut özelliği, birinci olarak ABD ve Birleşik Krallık’ta beta kullanıcıları için İngilizce olarak sunuldu.

Sony ayrıyeten küme sohbetlerinde de birtakım değişiklikler yapıyor. Sesli sohbetler artık partiler olarak isimlendiriliyor ve artık bir kümenin açık mı (yani arkadaşlarınızın davetsiz katılabileceği şekilde) yoksa kapalı mı olacağını seçebiliyorsunuz. Lakin şu an için sırf betadaki kullanıcılar açık partilere katılabiliyorlar.

Belli oyunları ya da uygulamaları ana ekranda tutabilme, ödül kartlarının dizaynında güncellemeler ve daha fazla ekran okuyucu lisanı üzere bir dizi öteki yeni özellik de bu beta sürümüyle birlikte geliyor. Yeni beta sürümüyle birlikte sunulan bu özelliklerin tam listesini PlayStation’ın ilgili blog yazısında görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu