Teknoloji

Sony yeni elektrikli SUV’unu Tanıttı: Vision-S 02 ile tanışın!

Sony bir vakitler hayli sağlam ve kaliteli telefonları ile ülkemizde herkesin gönlünde taht kurmuştu. Artık ise tıpkı şeyleri araba dalında yapmayı istiyor. Bu emelle karşınıza Vision-S 02 çıkıyor. Sony elektrikli araçlar konusunda çıtayı yükseltiyor.

Tesla Model X‘ten bu yana hem yerleşik hem de butik üreticiler elektrikli Crossover ve SUV dünyasına girmeye çalışıyor. Bunu yapmak için sıradaki teknoloji devi araba alanında birinci sefer cüretkâr olmamasına karşın, bu yılki Tüketici Elektrik Gösterisinde vitrinini sunan hayli beklenmedik bir rakip.

Patent olarak çıktı artık ise yollarda

İki yıl evvel tıpkı periyotta Sony, bir tasarım çalışması olarak Vision-S 01 sedanını tanıtmıştı. Artık hayli sağlam bir gibisi üzere görünen Vision-S 02‘ye sahibiz. Şirket, bu yeni modelin Vision-S 01 tarafından piyasaya sürülen tıpkı KONUT bulut platformunu benimseyeceğini ve şu anda halka açık yollarda test edildiğini söylüyor.

Sony ayrıyeten yeni serinin yakın gelecekte global pazara çıkmasını bekleyebileceğimizi açıkladı fakat şimdi resmi bir üretim tarihi açıklanmadı.

Teknoloji Tasarım ve Deneyim: 3T

Bu hali hazırda bir tasarım konsepti olsa da Sony bizlere ne bekleyeceğimizi biraz anlayabilmemiz için mütevazı bir özellik listesi sundu. Vision-S 02, 192,7 inç uzunluğunda, 65 inç yüksekliğinde ve 76 inç genişliğinde, 119,3 inç dingil arası ve 6,2 inç yerden yüksekliği olan bir gövdeye yerleştirilecek olan dört yahut yedi koltuklu nizamda sunulacak. 255/50 R20 ön ve 275/45 R20 art lastik ve tekerlek kombinasyonu, görünümü şık ve çağdaş tutuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu