Oyun

Splinter Cell Remake Duyuruldu

Son yıllarda Ubisoft’un yeni bir Splinter Cell oyunu duyuracağına dair pek çok argüman ortaya atıldı. Lakin bu vakte kadar bu argümanların hiçbiri gerçeğe dönüşmemişti. Pek çok oyuncu, Ubisoft’tan yeni bir Splinter Cell oyunu beklerken, şirket şu anda birinci Splinter Cell oyununun yine imalinin geliştirildiğini duyurdu.

Ubisoft dün yaptığı Splinter Cell Remake duyurusunda, oyunun Ubisoft Toronto tarafından geliştirildiğini açıkladı. Games Radar’ın aktardığı habere nazaran Ubisoft, paylaştığı basın bülteninde, “markanın varlıklı tuvalinden yararlanacak bir Splinter Cell yine üretiminin geliştirilmesine yeşil ışık yaktığını” belirtti. Oyun stüdyosunun belirttiğine nazaran bu oyun, Avatar: Frontiers of Pandora ve isimsiz Star Wars oyununun geliştirilmesinde de kullanılan Snowdrop Engine oyun motoruyla geliştirilecek.

Ubisoft, bu projeyi yaratıcı direktör Chris Auty, üretimci Matt West ve teknik üretimci Peter Handrinos ile yaptığı röportajla duyurdu. Bu röportaj sırasında West, oyunun hala geliştirme sürecinin en erken etaplarında olduğunu ve görsel ve tasarım güncellemeleriyle tekrar inşa edileceğini açık bir halde tabir etti.

Belirtilene nazaran zımnilik, Splinter Cell Remake oyununda son derece kıymetli olmaya devam edecek. Tıpkı vakitte geliştiriciler, özgün oyunun çizgisel yaklaşımına sadık kaldıklarını da açıkça belirttiler. Bu açıklama, yeni Splinter Cell’in bir açık dünya oyununa evrilebileceğine yönelik argümanların ortaya atılmasının da önüne geçmiş oldu.

Bununla birlikte Splinter Cell’in uzun vadeli geleceği hala belirsizliğini koruyor. Ayrıyeten Splinter Cell Remake’in ne vakit yayımlanacağı konusunda da rastgele bir açıklama yok. Buna karşın yaratıcı direktör Chris Auty, röportajın sonunda “Bu yine imal ile Splinter Cell’in geleceği için sağlam bir temel oluşturuyoruz. Uzun yıllardır sabırla yeni bir oyun bekleyen serinin hayranları için bunun müjdeli bir haber olma ihtimali yüksek.” diyerek önümüzdeki yıllarda seriye yeni devam oyunları geleceğinin sinyalini verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu