Oyun

Splinter Cell Remake, resmen duyuruldu!

Ubisoft’un epey uzun müddettir yeni oyununu duyurması beklenen Splinter Cell serisinin birinci oyunu tekrar yapılıyor. Bir devam oyunu bekleyen hayranları ne kadar memnun eder bilinmez lakin serinin birinci oyunu, Ubisoft’un kendine ilişkin oyun motoru Snowdrop Engine ile yapılıyor ve Ubisoft Toronto tarafından geliştiriliyor.

Splinter Cell Remake ile birinci oyuna dönüyoruz

Bildiğiniz üzere Ubisoft’un en ünlü serisinin son oyunu olan Splinter Cell: Blacklist, 2013 yılında piyasaya sürülmüştü ve yaklaşık 8 yıldır devam oyununa dair bir beklenti sürüyordu.

Ubisoft, -tıpkı Prince of Persia serisinde oyunu gibi- bir devam oyunu yerine, serinin birinci oyununu yine yapmayı tercih etti. Oyunun yine üretimine dair Ubisoft tarafından bir de görüntü yayınlandı. Yayınlanan görüntüden da görebileceğiniz üzere şimdi Splinter Cell Remake: Stepping Out of the Shadows ile ilgili bir oyun içi malzeme paylaşılmış değil.

2002 yılında piyasaya sürülen birinci oyunun yapımcılarıyla yapılan röportajları ele alan ve yeniden birinci oyundan oynanış mekaniklerinin gösterildiği görüntü, tekrar ele alınacak olan oyundan neler bekleyebileceğimizi gösteriyor.

Ubisoft, yaptığı açıklamada röportaj yapılan yapımcıların bir kısmıyla yeni oyunda da çalışılacağın ve oyunun; Avatar: Frontiers of Pandora ve şimdi üretim etabındaki yeni Star Wars oyununda da kullanılan Snowdrop Engine ile geliştirildiğini açıkladı. Bu motorun, bilhassa oyundaki dinamik ışıklandırma ve gölgelere dair büyük yenilikler içermesi bekleniyor.

İşte Ubisoft cephesinden oyuna dair gelen açıklama:

“Yeni bir Splinter Cell oyunu tasarlamanın bize ne söz ettiğini görmek için ivedi etmeyeceğiz. Işıklar, gölgeler, animasyon teknikleri, oynanış, yapay zeka ve hatta sesler… Oyunun hayranları için büsbütün yeni bir şeyler ortaya çıkarmak istiyoruz. Buna rağmen 20 yıl evvel oynadıkları şaheseri yine deneyimledikleri hissini de onlara yaşatmak istiyoruz.”

Peter Handrinos

Ubisoft tarafından şimdi oyunun ne vakit piyasaya sürüleceği ve hangi platformlarda karşımıza çıkacağına dair bir bilgi paylaşılmadı. Pekala sizler Splinter Cell Remake hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce oyunun yine üretimi başarılı olabilecek mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu