Oyun

Square Enix, 2021’deki Mali Muvaffakiyetinin Mimarı Olarak FF14’ü Gösterdi

Square Enix, eleştirmenler tarafından beğenilen MMORPG oyunu Final Fantasy 14’ü oynayan insan sayısının artmasını, son finansal muvaffakiyetinin ardındaki en büyük nedenlerden biri olarak nitelendirdi.

Geliştirici ve yayıncı, son mali raporunda satışlarda %4’lük bir artış ve işletme gelirinde %17,1’lik bir artış bildirdi. Bu değerli artış, Square Enix’in mali yılın geri kalanı için kar kestirimini artırmasına yol açtı. Nier Replicant ve Guardians of the Galaxy üzere oyunlar da güçlü satışlarının yanı sıra başarılı lansmanlar olarak nitelendirildi.

Fakat son mali çeyreğin parlayan yıldızlarından biri olarak Final Fantasy 14 gösterildi. Geçen kasım ayında piyasaya sürülen Endwalker genişlemesiyle birlikte, Final Fantasy 14’e o kadar ağır bir talep oldu ki, oyunun satışları altı hafta durduruldu. Square Enix, oyunun cömert fiyatsız deneme sürümüne karşın, fiyatlı abone sayısında değerli bir artış yaşandığını belirtti.

Final Fantasy 14’ün 2021’deki başarısı şaşırtan. Endwalker genişlemesinin başlangıçtaki oturum açma meseleleri ve devam eden sunucu yoğunluğu problemlerine karşın, oyun hiç bu kadar güzel durumda olmamıştı. Direktör ve üretimci Naoki Yoshida, MMO oyununun önümüzdeki 10 yılı için planlar yapmaya hazırlanırken oyun, gelecekte de Square Enix’in en kıymetli oyunlarından biri olacak üzere görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu