Oyun

Square Enix, Blok Zinciri Oyunlarına Yatırım Yapıyor

Oyunlara blok zinciri teknolojisinin dahil edilmesi, şimdiye kadar oyuncular tarafından pek sıcak karşılanmadı. Lakin yeniden de büyük oyun şirketleri, bu teknolojinin peşini kolay kolay bırakmayacaklar üzere görünüyor. Çünkü bu doğrultudaki son resmi açıklama, Square Enix cephesinden geldi.

Engadget’in paylaştığı habere nazaran, Square Enix Lideri Yosuke Matsuda, block zinciri üzere teknolojileri kullanan merkezi olmayan oyunların 2022’den itibaren şirket için “büyük bir stratejik tema” olacağını belirten yeni yıl mektubunu yayımladı. Matsuda bu mektupta, bu dağıtılmış teknolojiyi gelecekte çıkartacakları oyunlara nasıl dahil edeceklerine dair ipuçları verdi.

Matsuda, şirketin kendi kendini idame ettiren oyun büyümesini teşvik etmek için oyunlara kripto para ekonomilerini dahil edeceklerini söylüyor. Lider, birçok insanın buna kuşkuyla yaklaşacağını anlamış olsa da, en azından kimi oyuncuların “katkıda bulunmak için oynamak” istediklerine inanıyor. Teorik olarak blok zinciri oyunları, uygun niyet ve gönüllülük ruhuna güvenmek yerine, oyunculara kendi içeriklerini oluşturmaları için direkt bir teşvik sağlar. Buradaki destek noktası, oyuncuların kısmen ödül kazanmak için ögeler oluşturmalarıdır.

Square Enix, piyasadaki trendleri takip edecek ve buna nazaran ataklar yapacaktır. Lakin Lider Yosuke Matsuda, bu mevzuda son derece optimist ve firmanın kendi kripto paralarını çıkarabileceğini sav ediyor. Lakin oyuncuların kripto para ve NFT’lerin oyunlara dahil edilmesi konusunda son periyotta verdikleri reaksiyonları göz önünde bulunduracak olursak, Square Enix’in bu türlü bir teşebbüste bulunması durumunda, bunun geri tepme mümkünlüğünün epey yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu