Oyun

Stalker 2, 8 Aralık’a Ertelendi

GSC Game World, olağanda 28 Nisan’da çıkarmayı planladığı Stalker 2: Heart of Chernobyl’in çıkış tarihini 8 Aralık’a ertelediğini duyurdu. Oyunun geliştiricisi GSC Game World, bu erteleme ile ilgili olarak yaptığı açıklamanın bir kısmında şunları söz etti:

“Bu yedi aylık ek geliştirme müddeti, vizyonumuzu gerçekleştirmek ve oyunun istenen durumuna ulaşmak için gerekiyor. Stalker 2, GSC tarihindeki en büyük projedir ve eksiksiz test ve cilalama gerektiriyor. Bilhassa bu türlü bir proje kelam konusu olduğunda, geliştirmenin gerektiği kadar uzun sürmesi gerektiğine inanıyoruz.”

VentureBeat’in paylaştığı habere nazaran, oyunun hayran kitlesi, bu gecikme duyurusuna toplumsal medyada genel olarak olumlu reaksiyon verdi. Toplumsal medyadaki oyuncuların birden fazla, GSC Game World’e oyunu bitirmek için muhtaçlık duyduğu kadar vakit verilmesi konusunda hemfikirdi. Bilhassa oyuncuların Cyberpunk 2077 konusunda ne kadar büyük bir hayal kırıklığına uğradıkları düşünüldüğünde, bu ertelemeyi anlayışla karşılamaları pek de sürpriz sayılmaz.

Aralık ayında duyurulan ve oyunculardan gelen ağır reaksiyon üzerine iptal edildiği açıklanan Stalker 2 NFT projesinin, bu argüman edilen ertelenmede hissesi olma ihtimali bulunuyor. Bununla birlikte oyunun geliştiricisi GSC Game World, kısa bir mühlet evvel oyunun Xbox konsollarında 190 GB yer kaplayacağını duyurmuştu. Xbox Series S’in 512 GB depolama alanının olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, bu durum, oyunu oynamayı planlayan Xbox Series S sahiplerinin canını bir oldukça sıkacak üzere görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu