Oyun

Stalker 2 NFT Projesi, Reaksiyon Çektiği İçin İptal Edildi

Dün sizlere GSC Game World’ün Stalker 2 için bir NFT projesi başlattığı ve oyunun NFT’sini satın alan bireylerin oyunda NPC olarak yer alabilecekleri haberini aktarmıştık. Lakin GSC Game World, dün prestijiyle oyuncuların reaksiyon göstermesi nedeniyle oyunda NFT ile ilgili hiçbir içeriğin yer almayacağını açıkladı.

Oyunun geliştiricisi GSC Game World, Stalker’ın resmi Twitter hesabından “Aldığımız geri bildirimlere dayanarak Stalker 2’de NFT ile ilgili her şeyi iptal etme kararı aldık. Hayranlarımızın ve oyuncularımızın çıkarları takım için en kıymetli önceliktir. Bu oyunu bedeli ne olursa olsun zevk almanız için yapıyoruz . Siz umursuyorsanız, biz de önemsiyoruz.” formunda bir açıklama yaptı.

The Verge’ün haberine nazaran, GSC Game World, bu iptal duyurusunun çabucak öncesinde ise tekrar Twitter üzerinden Stalker 2 oyununa NFT ekleme planlarını ayrıntılandırdığı ve NFT satışlarından elde edilen gelirin oyunun geliştirme sürecine takviye olmak için kullanacağını belirttiği bir açıklama yayımlamış, lakin bu açıklamayı yapmasının üstünden çok vakit geçmeden açıklama tweet’ini silmişti. Bu iptal duyurusunun gelmesiyle de tweet’in neden silindiği anlaşılmış oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu