Oyun

Stalker 2 NFT’si Satın Alanların Oyunda NPC Olmasına Müsaade Verilecek

Unreal Engine 5 oyun motoru kullanılarak geliştirilen Stalker 2 oyunun geliştiricisi olan GSC Game World, Çarşamba günü Stalker Metaverse’i duyurdu. Bu blockchain tabanlı teknoloji, oyuncuların eşsiz oyun içi ögelere erişmelerine imkan tanıyarak onların oyunun bir kısmına sahip olmalarını sağlayacak.

GSC Game World, bir AAA oyunu için bir birinci olduğunu tez ettiği teknolojiyi geliştirmek için metaverse teknolojisi ve NFT ticaretine yönelik bir platform olan DMarket ile paydaşlık kurdu. Oyun geliştiricisinin belirttiğine nazaran, oyuncular, oyun içi öge drop’ları için kayıt olabilecekler ve bu drop serisinin bir kesimi olarak birinci meta-insana oyunda yer verilecek. Meta-insan, Stalker 2’de bir NPC olarak görünecek ve insan sahibinin yüzüne sahip olacak. Toplamda üç meta-insan seçilecek. Birinci öge drop’u bu ay içerisinde, bir sonraki ise Şubat ayında gerçekleşecek.

VentureBeat’in haberine nazaran, GSC Game World CEO’su Evgeniy Grygorovych, yaptığı açıklamada “Oyun alanındaki global trendleri göz önünde bulundurarak sürükleyici bir oyun tecrübesi sunmaktan daha fazlasını yapabiliriz. Oyuncularımız, oyunda daha derin bir yer edinebilirler ve onlara bu fırsatı eşsiz bir meta tecrübesine sahip birinci AAA oyununu sunarak vereceğiz.” dedi.

DMarket CEO’su Vlad Panchenko ise “Dünya çapındaki görüntü oyunu geliştiricileri, GSC halihazırda yapıyorken blok zinciri ve öbür yararlı teknolojileri kullanma niyetlerini lisana getiriyorlar. GSC ve DMarket’in ortak gayretleriyle, Stalker 2, geleceğin ve topluluğun oyunu olacak.” biçiminde bir açıklamada bulundu.

Tüm bunların yanı sıra GSC Game World, tüm bu drop’ların, Stalker 2 oyununun gerçek oynanışı üzerinde hiçbir tesiri olmayacağını ve rastgele bir oyuncuya başkasına nazaran avantaj sağlamayacağını da söz ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu