Oyun

Star Wars Eclipse, Açık Dünya Aksiyon-Macera Oyunu Olabilir

Oyun dünyasına yönelik olarak paylaştığı sızıntı haberlerle tanınan Twitter kullanıcısı , bu hafta sonu paylaştığı bir tweet’te, Quantic Dream’in şu sıralarda geliştirmekte olduğu Star Wars Eclipse oyununun bir açık dünya macerası olacağını tez etti. Ayrıyeten oyunun, Quantic Dream’in Montreal grubu tarafından farklı olarak geliştirilen çok oyunculu bir modu olacağını da belirtti.

Görüntü Games Chronicle’ın haberine nazaran, Quantic Dream Paris takımının sinematik, kıssa, kısım sanatı ve oyunun motoru üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bununla birlikte @accngt, projenin geliştirme sürecinin 2021 yılının başlarında başladığını ve Quantic Dream Paris geliştirme takımının tamamının bu proje üzerinde çalışmadığını tez etti.

Bunun yanı sıra Star Wars Eclipse oyununun öyküsünün hala yazılmakta olduğu ve Quantic Dream Montreal grubunun Naughty Dog’un The Last Of Us’ından ilham alarak hazırladığı oyun prototipleri üzerinde hala çalıştığı sav ediliyor. Şayet bu argüman doğruysa, oyun geliştirme sürecinin çok erken kademesinde demektir.

Ayrıyeten aralık ayında oyunun öyküsünün “Yüksek Cumhuriyet” devrinde geçtiği doğrulanmıştı. Quantic Dream bununla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Star Wars Eclipse, Jedi’ların altın çağı olarak bilinen Yüksek Cumhuriyet periyodunda Outer Rim’in keşfedilmemiş bir bölgesinde geçen birinci görüntü oyunudur.” demişti.

Aralık ayında gerçekleşen The Game Awards’ta gösterilen Star Wars Eclipse’in birinci fragmanında, Yoda ve Naboo gezegeni de dahil olmak üzere etkileyici manzaralar yer alıyordu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu