Oyun

Star Wars Jedi: Fallen Order 2, Yılın Birinci Yarısında Duyurulabilir

Jeff Grubb, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir Giant Bomb canlı yayınında EA’in Haziran ayında online olarak gerçekleşecek olan E3 2022 konferansından evvel Star Wars Jedi: Fallen Order’ın devam oyununu duyurmaya hazırlandığını açıkladı. Grubb, yayıncı EA ve geliştirici Respawn Entertainment’ın, E3’ün başlamasından evvel bir Star Wars Jedi: Fallen Order 2 duyurusu yapacağını yahut oyunu göstereceğini tez ediyor.

Aslında bu haber, Jedi: Fallen Order’ın ne kadar sık gündeme geldiği göz önüne alındığında sürpriz değil. GamesRadar’ın haberine nazaran, Kasım 2019’da Respawn Entertainment’ın marka stratejisi yöneticisi Charlie Houser, stüdyonun oyunun öyküsünü sürdürmek istediğini, lakin bu isteğin “herkesin bu mevzuda nasıl hissettiğine” bağlı olacağını söylemişti.

Görünüşe nazaran, Electronic Arts da Star Wars Jedi: Fallen Order konusunda son derece olumlu niyetlere sahip. Çünkü oyun şirketi, Mayıs 2020’de gerçekleştirdiği yarar toplantısında, Star Wars Jedi: Fallen Order’dan “tamamen yeni bir franchise” olarak bahsetti.

Bununla birlikte EA, Ağustos 2021’de yaptığı bir açıklamayla Star Wars Jedi: Fallen Order’a yatırım yapmaya devam edeceğini doğrulamıştı. Farklı bir halde bu açıklama, yeni bir tek oyunculu oyun üzerinde çalıştığını bildiğimiz Respawn Entertainment’ın işe alım atağının çabucak akabinde geldi. Bu gizemli proje Haziran 2021 prestijiyle erken basamaklarındaydı. Lakin bu projenin Star Wars Jedi: Fallen Order 2 olup olmadığına dair rastgele bir bilgimiz yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu