Oyun

Steam Anlık Kullanıcı Rekoru Kırıldı: 30 Milyon Çok Yakın

Steam bildiğiniz üzere dünya çapında çok değerli bir kullanıcı kitlesine sahip ve bazen PC donanım trendlerinin kıymetli bir göstergesi olarak kullanılıyor. Bununla birlikte platform, 30 milyon eşzamanlı kullanıcı bariyerini kırmaya bir adım daha yaklaştı ve rekorunu tazeledi.

TheGamer, yeni bir blog yazısıyla Steam’in 2022’ye yaklaşık 28 milyon ile başladığını ve artık 29.2 milyon ile anlık eşzamanlı oyuncu rekorunu kırdığını belirtiyor. Bu bilgiler ise son devirdeki süratli bir yükselişe işaret ediyor.

Yeni Yıl başlangıcında 28.2 milyon kullanıcıyla eşzamanlı bir rekor açıklandı ve iki hafta sonra Valve, 30 milyon kilometre taşına ulaşmak için son rekorunu kırdı. Pekala son zamanlardaki büyümenin faktörleri neler? Birinci olarak CS:GO ve Dota 2 oyunları, son 24 saatte 900.000 ve 787.000’den fazla faal oyuncuya ulaştı.

Öte yandan yakın vakitte PUBG: Battlegrounds’ın F2P modeline geçtiğini biliyoruz. Zati tanınan olan bu temel Battle Royale oyunu, fiyatsız olduktan sonra birçok yeni oyuncu kazandı ve 24 saat içinde 600.000’den fazla faal oyuncuyu aştı.

Ayrıyeten Steam yeni oyunlar kazanmaya devam ederken tıpkı vakitte EA Play üzere abonelik hizmetleri sunmaya başladı. Görünen o ki yakında 30 milyon barajı da aşılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu