Teknoloji

Steam Artık Yükleme Öncesinde Oyun Boyutunu Gösteriyor

Valve tarafından Steam kullanıcı arayüzüne bir uygunlaştırma daha yapıldı. Bundan bu türlü Steam kullanıcıları bir oyun indirip yüklemeden evvel boyutunu görebilecekler. Oyunların kütüphane sayfalarında artık oyun için gereken toplam alan yükle tuşuna basmadan gösteriliyor. Öte yandan, bunun Steam beta güncellemesinin bir modülü olarak kullanıma sunulduğunu gelecek haftalarda tüm kullanıcılar için sunulacağını belirtelim.

Yapılan değişiklik, Valve’in indirme sayfasını Eylül ayında çok daha bilgilendirici hale getirmek için yapılan güncellemeden sonra geldi ve bu depolamayı yönetmek için geliştirilmiş bir kısmın yanı sıra indirme ilerlemesi ve heyetim ilerlemesi hakkında daha fazla detay içeriyordu.

Valve, Steam kütüphanelerini 2019 yılında tekrar tasarlayarak oyunları bulmayı, arkadaşların ne oynadığını görmeyi ve oyun geliştiricilerinden gelen güncellemeleri yahut haberleri takip etmeyi kolaylaştırdı.

Bu ortada gerçekleştirilen indirme değişikliklerinin şirket Steam Deck taşınabilir oyun konsolunu 25 Şubat tarihinde piyasaya sürmeye hazırlanırken gelmesi de dikkat çekiyor. Olağan ki kullanıcıların konsollarına indirecekleri oyunun alanına daha çok dikkat edeceğini varsayım edebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu