Teknoloji

Steam Ay Takvimi 2022 Başladı, Pekala Neler Var?

Steam Ay Takvimi 2022 fırsatları başladı. Sevilen yüzlerce oyunu uygun fiyata bulabileceğiniz indirim programı bir hafta müddetle geçerli olacak.

Aksiyondan maceraya, simülasyondan stratejiye Steam’in bütün kategorilerinde indirimler mevcut. Sevdiğiniz ve istek listenize eklediğiniz üretimleri bu periyotta alabilirsiniz. Yılbaşı indirimlerini kaçırmışsanız bu şölen size tekrar bir talih tanıyor.

Sizlere önerebileceğimiz imaller ortasında Euro Truck Simulator 2 ve Borderlands 2 üzere seçenekler mevcut. Çünkü hem fiyat performans hem de oynanış açısından keyifli olan üretimleri bu devirde kütüphaneye ekleyebilirsiniz.

İndirim müddetince alabileceğiniz beş oyunu sizler için sunduk. Başka bütün oyunlara Steam Mağazası ana sayfasından ulaşabilirsiniz.


Steam Ay Takvimi 2022 – Euro Truck Simulator 2

Simülasyon kategorisinden üstte da bahsettiğimiz Euro Truck Simulator 2 ile başlayalım. SCS Software tarafından 2012 yılında yayınlanan ETS 2, isminden da anlaşılacağı üzere Avrupa Bölgesi’nde geçmekte. Oyuna birinci başladığımızda kendi nakliye şirketimizi kuruyor ve sefere çıkmaya başlıyoruz.

Vakitle oyun sistemi bize kredi açıyor ve kredi çekerek (veya uzun sürse de kendi paramızı biriktirerek) bir cazip alıyor ve işleri büyütmeye çalışıyoruz. Oyunda büyümenin sonu olmamakla birlikte azami gelinebilecek oyuncu düzeyinin ise 100 olduğu biliniyor. Ek olarak 390 bin oyuncunun inceleme yaptığı ETS 2 yüzde 97 olumlu puanlamaya sahip. Kullanıcıların yaklaşık 11 bini ise oyunu tavsiye etmediklerini söylüyor. Oyunu aldıktan sonra harita genişletme paketleri (DLC) alarak gidebileceğiniz aralıkları artırabilirsiniz. Sizler için aşağıda örnek bir liste oluşturduk:

 • Euro Truck Simulator 2 ana oyun: 9.75 TL
 • Going East harita DLC’si: 7.20 TL
 • Scandinavia harita DLC’si: 8.70 TL
 • Viva La France harita DLC’si: 10.50 TL

Genel toplam: 36.15 TL

Natürel burada fiyat performans odaklı olacak formda ayarladık. Dilerseniz yalnızca ana oyunu alabilir, ek içerikleri tercih etmeyebilirsiniz. İndirim müddetince bu fiyatların geçerli olacağını söz edelim. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.


The Sims 4 Steam Ay Takvimi 2022

Steam Ay Takvimi 2022 kapsamında tercih edilebilecek bir başka imal da The Sims 4. Electronic Arts tarafından yayınlanan oyun kuralların olmadığı sanal bir dünyayı deneyimlemenize imkan sağlıyor. Tek oyunculu olarak oynanabilen Sims 4, çeşitli aktivelerin yapılabilmesine imkan sağlıyor. Oynadıkça keşfedebilecek bir imal olan Sims 4’e talih verebilirsiniz. Son olarak oyunu oynayabilmek için Electronic Arts (EA) Hesabınızın olması ve oyunu oradan aktive etmeniz gerekiyor. (Origin)

36 bin 500 kullanıcın incelediği oyun toplamda yüzde 90 olumlu puanlamaya sahip. Oyuncuların yaklaşık 3 bin 600’ü ise oyunu beğenmediklerini söylüyor.

The Sims 4 fiyatı ise şöyle:

 • Standart Sürüm: 33.59 TL
 • Digital Deluxe Sürüm: 41.99 TL
 • Digital Deluxe Plus Dönem Paketi: 120.10 TL

The Sims 4’e buradaki irtibattan ulaşabilirsiniz.


FIFA 22 Steam

Steam üzerindeki fiyatı 420 TL olan FIFA 22 indirimler mühletince yüzde 60 ucuza satın alınabilecek. 1 Ekim 2021 tarihinde yayınlanan futbol oyunu kitlesi tarafından hâlâ tercih edilmeye devam ediyor. Çünkü 20 yılı aşkın müddettir aralıksız olarak gelen FIFA, bu sene de geçtiğimiz yılla birebir fiyata satılıyor.

Konami ile yaşadığı sıkı rekabet yarışının akabinde son birkaç yılda PES serisinin önüne geçmeye başardı. Çünkü PES serisi 2022 itibariyle raftan kalkmış olsa da eFootball ile olan yarış devam edecek mi daima birlikte göreceğiz.

Tek oyunculu ve çok oyunculu olarak oynanabilen FIFA 22, menajerlik modu, oyuncu modu ve yeniden şov maçı özelliklerini sunuyor. Konami’nin en büyük kozu olan UEFA Lisansını da bünyesinde bulunduran oyun, içerisindeki tüm ekip ve ligleri de yeniden lisanslı olarak sunuyor.

Oyunu oynamak için EA Origin hesabı gerektiğini hatırlatalım. Ayrıyeten yaklaşık 32 bin kullanıcının yüzde 80’i incelemelerini olumlu olarak paylaşırken yaklaşık 6 bin 400 kullanıcı ise oyunu tavsiye etmediğini söylüyor.

FIFA 22 fiyatı ise şöyle:

 • Standart Sürüm: 168 TL
 • Ultimate Launch Edition: 224 TL

Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.


Mafia Definitive Edition – Steam Ay Takvimi 2022 indirimi –

2K Games’in en çok sevilen oyun serisi Mafia da indirim mühletince bizlerle. Serinin klasik sürümlerine sahipseniz (II ve III) Definitive Edition’larını fiyatsız olarak zati almıştınız. Ama Mafia serisinin birinci oyunun kopyası verilmedi, yerine fiyatlı olarak satılmaya başlandı. Serinin klasik oyunu da hâlâ satışta. Dilerseniz indirimler mühletince onu da alabilirsiniz.

Pak bir taksi sürücüsü olan ana karakterimiz Tommy Angelo aracına binen Mafya müşterileri vesilesiyle istemeden de olsa organize hatalara bulaşıyor ve macera tam burada başlıyor.

Yaklaşık 28 bin 600 oyuncunun değerlendirdiği Mafia: Definitive Edition yüzde 86 olumlu incelemeye sahipken yaklaşık 4 bin oyuncu tarafından da olumsuz inceleme yayınlanmış.

Aslı 2002 ağustosta yayınlanan oyun 2020 eylül ayında Definitive Edition olarak tekrar piyasaya sürülmüş oldu. Steam Ay Takvimi 2022 mühletince 129.50 TL satış fiyatı bulunan oyunu dilerseniz (klasik Mafia II ve III kopyanız yoksa) 187 TL ödeyerek Definitive Edition üçlemesini de alabilirsiniz.

Oyunun mağaza sayfasına buradaki ilişkiden gidebilirsiniz.


TEKKEN 7 – Steam Ay Takvimi 2022 indirimi –

Steam Ay Takvimi 2022 kapsamında TEKKEN 7 de fiyatıyla ön plana çıkan imaller ortasında yerini alıyor. Japonya’da 2015’te yayınlanmasına karşın dünya genelinde 2017’de servis edilen oyun, PC platformuna çıkış yapan ikinci resmi TEKKEN oyunu olarak kayıtlara geçiyor. Originals ve Definitive Edition olarak iki farklı sürümü de eklenen oyun üç farklı fiyatlandırma ve sürüme sahip.

Definitive Edition sürümünü almanız durumunda içerisindeki tüm dönem DLC’leri oyuna dahil edilmiş olarak geliyor. Ama oyunu tek başına satın almanız durumunda DLC’lerin hiçbirini elde edemiyorsunuz. Ayrıyeten Originals Edition paket içeriği ise şöyle: Originals Edition; oyuna ek olarak, 12 orjinal TEKKEN serisi karakter paketini ve anlık data görüntüleme özelliğini içerir.

Yaklaşık 44 bin 200 oyuncu tarafından incelemesi yapılan dövüş oyunu yüzde 82 olumlu değerlendirmeye sahipken geriye kalan 7 bin 900 civarı oyuncu ise oyunu tavsiye etmiyor.

TEKKEN 7’nin fiyatı ise şöyle:

 • Standart Sürüm: 23.80 TL
 • Originals Edition: 112.25 TL
 • Definitive Edition: 137.25 TL

Oyunun mağaza sayfasına buradaki irtibattan erişebilirsiniz.

Steam Ay Takvimi 2022 fırsatlarını keşfetmeye devam edebilirsiniz. Unutmadan, kelam konusu indirimlerin 3 Şubat 21.00 tarihinde sona ereceğini belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu