Oyun

Steam Deck, 25 Şubat’ta Satışa Çıkıyor

Steam Deck’in çıkış tarihi nihayet paylaşıldı. Valve, birinci sipariş e-postalarının 25 Şubat’ta gönderileceğini duyurdu. Alıcıların satın alımı gerçekleştirmeleri için üç günleri olacak ve akabinde Steam Deck rezervasyonları sırada bulunan bir sonraki bireye aktarılacak. Aygıtların teslimatları ise bu tarihten üç gün sonra, yani 28 Şubat’ta yapılmaya başlanacak.

Bunların yanı sıra PC Gamer’ın paylaştığı habere nazaran Valve, haftalık olarak yeni sipariş e-postaları göndermeyi planlıyor. İşte Valve’ın yaptığı Steam Deck duyurusundan kimi değerli noktalar şu halde:

  • Valve, 25 Şubat saat 10:00’dan (PST) kısa bir müddet sonra davetleri göndermeye başlayacak.
  • Sipariş e-postaları, rezervasyonların yapıldığı sırayla gönderilecek.
  • Sadece birinci başta rezerve ettiğiniz Steam Deck modelini sipariş edebilirsiniz.
  • Rezervasyon depozitonuz, Steam Deck’in son fiyatına uygulanacak ve nakliye masrafları da bu fiyata dahil.

Bununla birlikte Valve, Steam Deck’in kısa bir müddet içerisinde basın kuruluşlarına da gönderilmeye başlanacağını söyledi. Tam donanım incelemeleri 25 Şubat’ta yayınlanacak, lakin bunun öncesinde kimi önizleme haberleri ve gösterimleri paylaşılacak.

399 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulan ve üç farklı modeli bulunan Steam Deck, şu anda ülkemiz için satışa açılmış değil. Şayet Valve’in taşınabilir oyun bilgisayarı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, steamdeck.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu