Oyun

Steam Deck, Easy Anti-Cheat Takviyesiyle Gelecek

Steam Deck için hile tedbire yazılımının basitçe geçiş yapamayacağı düşünülüyordu lakin Valve, Easy Anti-Cheat meselesinin üstesinden geldiğini paylaştı. Epic’in tanınan Easy Anti-Cheat sistemi, geliştiriciler için büyük bir zahmet olmadan Steam Deck‘te çalışabilecek.

Bu ayın başlarında, Warhammer: Vermintide 2 geliştiricisi Fatshark, Easy Anti-Cheat Steam Deck dayanağıyla ilgili bir Steam tartışma başlığına cevap verdi ve yazılımın iki sürüme ayrıldığı için bunun sıkıntı olacağını söyledi. Bunlar Epic Online Services’ı kullanan desteklenen bir sürüm ve desteklemeyen bir sürüm olarak söz ediliyor. Vermintide 2, hile tedbire yazılımının eski sürümünü kullanıyor ve geliştirici, çalışmasını sağlamak için oyunun başka bir Steam Deck sürümünü oluşturmayı düşünmesi gerektiğini söyledi. Dead By Daylight geliştiricisi, tıpkı çıkmazda olduğunu tabir etti.

Valve’in yakın tarihli bir güncellemesine göreyse Epic Online Services, Steam Deck’te Easy Anti-Cheat’i desteklemek için artık gerekli değil. Şirket, son birkaç aydır Easy Anti-Cheat + Proton takviyesi üzerinde Epic ile çalıştıklarını ve mevcut Easy Anti-Cheat oyunlarına Steam Deck takviyesi eklemenin artık kolay bir süreç olduğunu ve rastgele bir süreç gerektirmediğini duyurdu.

Şirket, Steam’in tüm kitaplığının Steam Deck’te oynanabilir olmasını istiyor ve hile tedbire yazılımını desteklemek, bunun gerçekleşmesi için aşılması gereken en büyük pürüzlerden biriydi. Öngörülemeyen problemleri engelleyen Steak Deck, artık BattlEye de dahil en büyük iki hile aksisi sağlayıcıyı destekliyor.

Epic, 2018’de Easy Anti-Cheat’i satın aldı ve geçen yıl fiyatsız bir lisans sundu. Yazılım, Apex Legends, Fortnite ve Rust dahil olmak üzere birçok oyunda kullanılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu