Teknoloji

Steam Deck, Öteki Taşınabilir Konsollarla Yan Yana Geldi

Steam Deck bu ayın sonunda oyunculara teslim edilmeye başlayacak, lakin kimi şahıslar Valve’in avuç içi konsoluyla ilgili fotoğraflar paylaşmaya başladı bile. YouTube’da “The Phawx” olarak da bilinen Cary Golomb, çeşitli küçük PC’leri ve el tipi emülasyon aygıtlarını inceleme konusunda uzmanlaşmış.

Bir retro tutkunu olarak YouTuber’ın elinde bir sürü eski ve yeni taşınabilir aygıt var. Eline bir Steam Deck geçtiğinde ise birtakım karşılaştırmalar yaptı ve bu konsolun bir epey büyük olduğunu söylemek mümkün.

Nintendo Switch OLED’in yanına yerleştirildiğinde, Steam Deck hakikaten çok daha heybetli görünüyor. Yeni konsol gözle görülür biçimde daha kalın ve daha uzun yapıda.

Ryzen takviyeli Aya Neo Next, Nintendo Switch ile neredeyse tıpkı boyutta ve Steam Deck’in yanında tekrar küçük kalıyor.

GPD Win 3 ise Steam Deck’in neredeyse yarısı kadar. Intel Core i7-1195G7 çalıştıran GPD Win 3, muhtemelen Deck ile rekabet edebilecek bir performansa sahip. Lakin Steam Deck bu oyun konsollarından çok daha uygun fiyatlı.

Çoklukla teknolojik vakit içinde küçülüyor. Fakat avuç içi konsollar Game Uzunluk günlerinden bu yana önemli formda büyümüş görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu