Teknoloji

SteelSeries, Her Mouse Tutuş Haline Uygun Ekipmanlar Sunuyor

Kullanım maksadı yahut sıklığı fark etmeksizin tüm bilgisayar kullanıcılarının kendilerine has bir mouse tutuş biçimi bulunuyor. Bu tutuş biçimleri avuç içi tutuşu, parmak ucu tutuşu ve pençe tutuşu olarak üç kümeye ayrılıyor. Bilgisayar başında geçirilen vaktin konforunu ve oyunda performansı artırmak için, kullanıcıların kendi tutuş biçimlerini tanıyarak buna uygun yanlışsız ekipmanları seçmesi büyük değer taşıyor. Tüm ekipmanlarında olduğu üzere mouse üretirken de kullanıcıların istek ve kullanım formlarını önceliğine alan SteelSeries, mouse koleksiyonunda birçok farklı modeli bulundurarak her tutuş haline nazaran eserlerini kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Avuç içi (Palm) tutuşu, kullanıcıların tüm avuçları ile mouse gövdesini kavrayıp mouse anahtarlarına işaret ve orta parmaklarının neredeyse tamamı ile bastıkları bir tutuş biçimidir. Mouse tutuş biçimleri ortasında en yaygın olarak kullanılan ve en konforlu tutuş biçimi olarak bilinmektedir. Bu tutuş biçiminin dez avantajı, mouse tıklamaları sırasında isabet oranını azaltmasıdır. SteelSeries’in performans yıldızı Rival 5 oyuncu mouse’u, avuç içi tutuşun avantaj ve dez avantajlarını lehine çevirmek için üretildi.

SteelSeries Rival 5’in geniş gövdesi avucun kavrayışını kolaylaştırırken özel malzemeden üretilen üst yüzeyi uzun müddetli kullanımlarda bile mouseu kaydırmadan tutabilmeyi mümkün kılıyor. Rival 5’in yan yüzeyinde bulunan 9 makro tuş, istenilen kombinasyonları yapabilmek için ayarlanabiliyor ve bir oyundan başkasına geçişte otomatik olarak algılayıp tuş kombinasyonlarını değiştirebiliyor. Gerçek vakitli ve harika piksel hassasiyeti sunan TrueMove Air sensörü ile donatılan Rival 5, 18.000 CPI, 400 IPS, 40G hızlanma ve eğim takibi ile özel gerçek 1’e 1 izleme yapabiliyor.

Avuç içi tutuş biçiminin isabeti azaltan dez avantajına meydan okuyan yeni kuşak Altın Mikro IP54 anahtarları, 80 milyon tıklamadan sonra bile yüksek performasından ödün vermiyor. Geliştirilmiş toz ve su dayanıklılığına sahip bu anahtarlar en güçlü şartlar altında bile çift tıklama korkusu olmadan, tam isabetli üst seviye atışlar yapabilmeyi sağlıyor. Ayrıyeten Rival 5, avuç içi kullanım da dahil olmak üzere tüm tutuş biçimlerini destekliyor.

Parmak ucu (Fingertip) tutuşu basitçe, kullanıcıların avuç içlerinin mouse gövdesine değmeden sırf parmak uçları ile mouse anahtarlarını kavradığı tutuş biçimi olarak tanımlanıyor. Kullanım yaygınlığında ikinci sırada yer alan ve tüm tutuş biçimleri ortasındaki en yorucu tutuş biçimi olması dezavantajı bulunan bu tutuş biçimi güçlü bir mouse denetimi sağlıyor. Geçtiğimiz günlerde 2022 versiyonlarını duyurduğu Aerox 3 mouse, hafifliği ve üstün performansı ile parmak ucu tutuş biçimine uygun olarak üretiliyor.

Sürat ve konforlu bir oyun performansı için özel olarak tasarlanan SteelSeries Aerox 3 sadece 59g ağırlğa sahip. Yüzde 100 işlenmemiş PTFE teflon gereçten kayma patenleri bulunan Aerox 3, gelişmiş denetim imkanı sunuyor.

Göz alıcı dizaynının altında TrueMove Core optik oyun sensörü bulunan Aerox 3, 80 milyon tıklama için derecelendirilmiş yeni jenerasyon Golden Micro IP54 anahtarları kullanıyor. Ayrıyeten 3 bölgeli RGB aydınlatması da eşsiz Aerox siluetini daha çarpıcı hale getiriyor. Estetik ve güvenliği bir ortaya getirerek IP54 derecesini alan birinci oyun faresi olan Aerox 3, suya güçlü AquaBarrier ile donatıldı ve blgisayar başında oluşabilecek tüm dökülmelere ve kazalara karşı müdafaa sağlıyor.

Pençe (Claw) tutuş biçimi, kullanıcıların avucun, orta ve üst kısmının mouse gövdesinin üzerinde kalacak formda kıvrılarak sadece alt kısmı ile mouse’un kavrandığı ve parmakların neredeyse doksan derecelik dik açı yaparak sadece uçları ile tıklamaların yapıldığı, pençeyi andıran tutuş biçimine denilyor. Pençe tutuş biçimi, oyun oynarken avantajlı olduğu için oyun tutkunları ve esporcular tarafından tercih edilidiği biliniyor. Daha isabetli atışların yapılabildiği pençe tutuş biçiminin dez avantajı tüm tutuş biçimleri ortasındaki en rahatsız tutuş biçimi olmasıdır. SteelSeries’in espor için esporcuların geri bildirimleri ile tasarladığı Prime serisinde bulunan Prime mouse, serinin tüm başka üyeleri üzere oyuncuların kullandığı pençe tutuş biçimin desteklemek ve dezavantajlarını ortadan kaldırmak için özel olarak tasarlanıyor.

Espora özel olarak üretilen Prime mouse’un, sırf 69 gram tartısı bulunuyor. Böylece esasen yorucu ve rahatsız olan pençe tutuş biçimini kullanan kullanıcıları gereksiz yüklerle daha fazla yormadan en üstün konforu sunuyor. Dış gövdesi sağlam yeni mat polimer gereç ile kaplı olan Prime, elden kayma ve kaçma ihtimalini de ortadan kaldırarak ve tutuş rahatlığını bir kat daha artırıyor.

Birinci sınıf TrueMove Pro sensörü ile donatılan Prime, 18,000 CPI, 450 IPS ve 50G ivme ile hareket ediyor. SteelSeries TrueMove sensörlerinin eşsiz 1’e 1 izleme performansı ve pençe tutuş biçiminden gelen doğal avantajı bir ortaya getiren Prime, siz nereye götürürseniz tam olarak o noktaya isabetli atışlar yapabiliyor. İtibar Optik Manyetik (OM) anahtarlarla donatılan Prime mouse, performans ve dayanıklılık bahislerinde ihtilal niteliği taşıyor.

İtibar optik manyetik anahtarlar kuantum suratında reaksiyonlar vererek oyuncunun tıklama suratına anında karşılık verebiliyor. Sıradan fare düzeneklerinden farklı bir teknoloji olan İtibar OM (Optik Manyetik) anahtarlar, özel olarak öğütülmüş bir neodimiyum mıknatısı tarafından yerinde tutulan çelik bir burulma yayı kullanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu