Oyun

Street Fighter 5 Steam Deck’te Görüntülendi

Geçtiğimiz günlerde Steam Deck’in çıkış tarihi açıklanmıştı. Sizlere bu mevzuyu duyurmuştuk. Steam’in kendi sayfasında verilen bilgilere nazaran Steam Deck, 25 Şubat tarihinde Türkiye saatiyle saat 21:00’da satışa sunulacak. Yeniden bu tarihten itibaren ön siparişte bulunan kullanıcılara davetiyeler gönderilecek.

Daha evvel ön sipariş veren kullanıcılar model değişiminde bulunamayacak ve evvelden sipariş verdikleri modelleri satın alabilecek. Bugün ise Street Fighter 5 oyunu Steam Deck üzerinde sızdırılan bir görüntüde göründü.

Steam Deck 25 Şubat’ta Satışa Sunulacak

Tanınmış Koreli profesyonel oyuncu Infiltrasyon tarafından YouTube’da paylaşılan yeni görüntü, Steam Deck’in yalnızca Street Fighter V’i nasıl hayli yeterli çalıştırdığını değil, birebir vakitte bu oyun ile birlikte kullanılan dövüş oyunları için nasıl bir oyun hizmeti sunacağını gösteriyor. Snack Box Micro üzere arcade oyunları da desteklenmesi kuvvetle beklenen.

Street Fighter V dünya çapında PC ve PlayStation 4’te mevcut. Oyunun son DLC eklentisini, Kasım 2021’de aldı ve serinin geleceği hakkında daha fazla bilgi bu yıl içinde açıklanacak. Steam Deck hakkında kısa bilgiler verecek olursak; konsol SteamOS’un değiştirilmiş bir versiyonunu çalıştıracak.

Oyuncular, bu konsolu kullanırken kendi Steam hesaplarındaki tüm ayrıntıları görebilecek, Steam mağazasında gezintiler yapabilecekler. Ayrıyeten üçüncü taraf yazılımlar da Steam Deck’te kullanılabilecek. İşte bu özellik, Steam Deck’in aslında bir küçük bilgisayar olduğunu gözler önüne seriyor. Bu durum, Steam Deck’e özel oyun tasarlamanın pek de bir önemli bir gelişme olmayacağı manasına geliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu