Mobil

T-Mobile, Sprint 3G ağının kapanmasını geciktiriyor

T-Mobile, “ortaklarının” müşterilere geçişte yardımcı olacak zamana sahip olmalarını sağlamak için Sprint’in 3G ağının planlanan kapanmasını üç ay erteleyeceğini söyledi. Başlangıçta ağın Ocak ayında aşamalı olarak kaldırılması planlanmıştı; bu tarih şimdi 31 Mart 2022’ye ertelendi.

“Son zamanlarda bu o ortaklarından bazıları bu kaymanın aracılığıyla müşterilerine yardımcı olmak için kendi sorumluluk anlaşmaya uymadı ki giderek daha açık hale geldi,” şirketin söz konusu açıklamada . “Yani, onların adına adım atıyoruz.”

T-Mobile’ın açıklamasında adından bahsetmiyor, ancak muhtemelen Dish Network’e atıfta bulunuyor. İki taraf, T-Mobile’ın Dish’in Boost Mobile müşterileri üzerindeki etkisi nedeniyle Sprint’in eski ağını kapattığını duyurması üzerine birbirine girdi.

T-Mobile/Sprint Birleşmesi’nin koşullarından biri olarak Dish , Temmuz 2020’de Boost Mobile’ı satın aldı ve Dish’in ABD’de dördüncü kablosuz taşıyıcı olarak Sprint’in yerini alması hedefiyle. T-Mobile, Sprint’in CDMA ağını kapatmayı planladığını açıkladıktan sonra , Dish başkanı Charlie Ergen, T-Mobile’ı Grinch’e benzetti ve daha sonra şirketinin müşterilerini taşımak için her türlü çabayı gösterdiğini söyledi.

Ancak T-Mobile CEO’su Mike Sievert bir blog yazısında Dish’in “müşterilerini üstün 4G/5G dünyasına yükseltmek için ayaklarını sürdüğünü” yazdı .

Bölümü Adalet Bulaşık Ağ ve T-Mobile söyledi Temmuz ayında içinde mektupta o Sprint mirası ağının kapatma ilgili “ciddi kaygıları” olduğunu ve hala güvenmek müşteriler üzerindeki etkisini azaltmak için “tüm uygun adımlar” atması her iki tarafı çağırdı ağda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu