Teknoloji

Tapo’nun Çok Renkli Akıllı Işık Şeridi Satışa Sunuldu

TP-Link, evleri daha eğlenceli hale getiren çok renkli, akıllı ışık şeridini Türkiye’de satışa sundu. Tapo L920-5 model isimli eser, rastgele bir hub gerektirmeden kolay kolay kullanılabiliyor ve akıllı telefonlar üzerinden her yerden yönetilebiliyor.

Direkt WiFi’a bağlanarak çalışır duruma gelen L920-5 ışık şeridi, istenilen ölçüde kesilip sağlam bir çek-yapıştır bantla istenen yere takılabiliyor. 16 milyondan fazla canlı renk ayarlayarak, her bölge için başka efektler yaratmayı sağlayan ışık şeridiyle 50 farklı renk bölgesi oluşturulabiliyor.  Akıllı ışık şeridi ile meskenlerin her odası farklı renkte ışıklandırılabiliyor ya da farklı ortamlar için farklı renkler seçilebiliyor ve bunlar kaydedilebiliyor. Daha sonra örneğin sinema izlerken bu ortam için yapılan kayıt seçiliyor.

Programlanabilen ve zamanlayıcı özellikleri olan eser, bu sayede hayatı renklendirirken kolaylaştırıyor da. Işık şeridi, muhakkak saatlerde muhakkak modda ışık verecek halde programlanabiliyor ya da zamanlayıcı özelliği ile belirli bir mühlet boyunca çalışması sağlanabiliyor. Kurulumdan bu ayarlara kadar tüm süreçler iOS ve Android dayanaklı Tapo uygulaması üzerinden akıllı telefonlarla her yerden ve her vakit yapılabiliyor.

Tapo L920-5 çok renkli akıllı ışık şeridi, PU kaplaması sayesinde daha uzun ömürlü bir eser. Esnek ve suya güçlü olan ışık şeridi, kolaylıkla bulunduğu yerden sökülüp öbür bir yere yerleştirilebiliyor. Yüksek teknolojili kaplaması, LED boncukları koruyor ve ömrünü uzatıyor. Bu kaplama sayesinde ışık şeridinin bakımı da kolaylıkla yapılıyor, silinebiliyor.

İçinde IC çip yer alan eser, bu sayede daha kolay denetim edilebiliyor. Tek satırda farklı renk seçenekleri sunan ışık şeridiyle konutları renklendirmek mümkün oluyor. Tapo L920-5 ışık şeridinin gelişmiş müzik modu, bulunduğu ortamdaki müziği yakalıyor ve frekans ve vuruşla müzikle senkronize oluyor. Bu da parti ortamlarını çok daha eğlenceli hale getiriyor.

Tapo’nun akıllı ışık şeridinin sesli komut özelliği de bulunuyor. Google Asistan, Amazon Alexa ve Apple Home üzere farklı akıllı konut platformlarıyla uyumlu olan eseri sesle açıp kapamak, aşikâr bir modu seçmek, ışığı kısmak mümkün oluyor. Tapo uygulaması ile yapılan birtakım süreçler ses ile de yapılıyor. Bu da kullanıcılara farklı bir konfor sağlıyor.

Tapo L920-5 çok renkli akıllı ışık şeridi 56 USD (KDV dahil) fiyatla Türkiye’de satışa sunuldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu