Teknoloji

TCL, CES 2022’de NXTWEAR AIR Giyilebilir Teknoloji Gözlüklerini Tanıttı

TCL, ikinci kuşak giyilebilir teknoloji gözlüğü NXTWEAR AIR’ı tanıttı. Yeni ve şık gözlükler üstün imaj teknolojisini, güçlü tecrübesi evvelki kuşak gözlüğe kıyasla yüzde 30 daha hafif ve daha konforlu bir yapıda sunuyor. Bu sayede en üst seviye cümbüş ve verimlilik, kullanıcılarla buluşuyor.

TCL Communication CMO’su Stefan Streit, hususla ilgili şunları söylüyor: “NXTWEAR AIR’ı tasarlarken kullanıcılar için çok değerli olan kolaylığa ve konfora odaklandık. Bu yeni jenerasyon NXTWEAR gözlüklerle kullanıcılar daha evvelki üstün görüntüleme tecrübesini daha rahat bir tecrübenin yanı sıra şahsileştirilmiş dizaynla yaşayabiliyor.”

NXTWEAR AIR, kullanıcıları bulundukları yerden istedikleri içeriği deneyimleyebilme, bulundukları yerde bir şeyler izleme, oyun oynama ve çalışma imkânı sunarak, hareket halindeki çalışanlar ve seyahat edenler için uygun bir aygıt haline geliyor. TCL NXTWEAR AIR, sinema izlerken gelişmiş bir görüntüleme tecrübesi de sunuyor. Kıyasıya rekabetin yaşandığı spor karşılaşmaları ve sevilen sinemalar, kısa seyahatleri yahut uzun seyahatleri heyecanlı hale getiriyor.

1080p çift mikro OLED ekrana sahip olan TCL NXTWEAR AIR, bol detaylı, güçlü, varlıklı ve canlı renklerin yanı sıra derin gölgeler ve siyahın koyu tonlarını sunuyor. Birebir vakitte sinemadaki üzere 4 metre uzaklıktan 140 inç büyüklüğe muadil geniş ve sürükleyici bir izleme ortamı yaratıyor.

Her açıya 47 piksel sığdıran TCL NXTWEAR AIR sinemadaki üzere netlik sunarken, çift hoparlörüyle stereo sesleri de oynatıyor. Daha özel bir izleme tecrübesi için kullanıcılar kendi kablolu ya da kablosuz kulaklıklarını TCL NXTWEAR AIR’e bağlayabiliyor.

TCL, ikinci jenerasyon gözlükleri olan NXTWEAR AIR’ı konfora ve üsluba odaklanarak geliştirdi. Standart lenslerle birlikte yalnızca 75 gram tartıda olan bu ekranlar kullanıcıya hafifliğini hissettiriyor. Özelleştirme seçenekleri kapsamında NXTWEAR AIR’da iki değiştirilebilir ön lens bulunuyor. Bu sayede her kullanıcı ferdî şeklini yansıtabiliyor.

NXTWEAR AIR laptopla da eşleşebiliyor. Böylelikle konutunda monitör için bir alan olmadığında bile uzaktan çalışan profesyonel kullanıcılar ve öğrenciler ikinci bir ekrana dönüşüyor.

NXTWEAR AIR, Type-C girişi sayesinde şarj gerektirmeyen “tak ve kullan” özelliğine de sahip. NXTWEAR AIR bu sayede yüzden fazla akıllı telefonla uyumlu hale gelerek, birçok aygıtla birlikte çalışabiliyor.

Çalışmadan cümbüşe birçok emelle kullanılabilen NXTWEAR AIR, şahsa özel bir oyun salonu haline geldiği için oyuncuların da en yakın arkadaşı oluyor. Gözlüğün eşleştiği aygıt Bluetooth kumandaya bağlandığında oyun tecrübesi daha da güzelleşiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu