Teknoloji

TeamGroup PCIe 5.0 SSD’ler Bu Yıl Geliyor: 13 GB/sn

TeamGroup, Cardea serisinin bir modülü olarak T-Force PCIe Gen5 SSD’lerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yeni PCIe 5.0 SSD’ler 13.000 MB/sn’nin üzerine çıkan azamî sıralı okuma yazma suratlarının yanı sıra 12.000 MB/sn üzerinde yazma suratları sunacak. Ayrıyeten 4 TB üzere yüksek bir depolama seçeneği mevcut olacak.

T-Force PCIe Gen5 SSD, en yeni NVMe 2.0 protokolünü desteklerken dayanıklılık ve eser ömrünü artırmak için tescilli teknolojiler kullanılarak geliştirilecek. Yüksek suratlar ve yeni teknolojiler ise oyun, bilgi süreç, görüntü akışı, artırılmış gerçeklik (AR), sanal gerçeklik (VR) ve öteki birçok alanda muhtaçlıkları karşılayacak.

TeamGroup’un planı, T-Force Cardea Gen5 SSD serisini 2022 yılının üçüncü çeyreğinde seri üretime sokmak. Yüksek suratlarla birlikte doğal olarak sıcaklıklar daha yüksek düzeylere çıkacak ve bu şoförler için çeşitli verimli soğutma tahlillerinin hazırlandığı söyleniyor.

Görünüşe bakılırsa PCIe 5.0 teknolojisinden yararlanan birinci SSD’leri yıl bitmeden pazarda görme fırsatı bulacağız. Intel, 12. Kuşak Alder Lake platformuyla birlikte PCIe 5.0 irtibat standardını desteklemeye başlamıştı. AMD ise yeni AM5 platformu ve Zen 4 mimarili Ryzen 7000 işlemcileriyle birlikte bu yıl sahneye çıkacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu