Teknoloji

Teknolojik Eserlerin Envanteri Yüksek Düzeylere Çıkıyor

PC ve tüketici elektroniği pazarı envanteri bir dönüm noktasına yaklaşıyor olabilir. Yatırım firması Atreides Management’ın ortağı Gavin Baker, COVID-19 pandemisinin başlangıcından bu yana envanter geçmişini tahlil eden bir paylaşım yaptı.

Bu sayede teknoloji sanayisinin kimi kısımlarının hala pandemi öncesi düzeylerin altındaki envanter düzeyleriyle gayret ettiğini görebiliyoruz. Ancak PC ve tüketici elektroniği segmentlerinde stok artışları görülürken mevcut stoklar artık PC segmenti için %29 ve tüketici elektroniği için %55 daha yüksek hacme ulaştı.

Pandemi süreci, tüm dünyada konuttan çalışma ve izolasyon siyasetlerinin yanı sıra eğitim alanında birçok şeyi değiştirdi. Öte yandan meskene kapanan beşerler gerilim atmak için konsol ve bilgisayar üzere teknolojik eserlere yöneldi.

Birden fazla dal pandeminin başlangıcındaki envanter düzeylerinin altında kalırken, PC ve tüketici elektroniği pazarı artık kıymetli ölçüde daha yüksek düzeyde. Örneğin ekran kartlarının stoğu giderek iyileştiğinden, arz artışlarının tesirlerini görebiliyoruz. Envanter bilgileri ise en acil tüketici talebinin karşılandığı bir tablo çiziyor.

Sonuncu sonuç ne olursa olsun, artan stok tüketiciler için güzel bir haber ve donanım fiyatlarıyla birlikte bulunabilirliğin artacağı manasına geliyor. Son birkaç yıldır bilhassa son tüketiciler güç vakitler yaşadı ve donanım şirketleri rekor gelirler elde etmeye devam etti. Bu saatten sonra neler olacağını görmek enteresan olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu