Teknoloji

Telegram 8.5, Görüntü Çıkartma Özelliğiyle Geldi

Varlıklı özellikli iletileşme uygulamalarından birisi olan Telegram artık de 8.5 güncellemesi ile kullanıcıların karşısına çıktı. Güncelleme ile görüntü çıkartmalarını, daha kompakt animasyonlar ve ekstra ifadeler ile daha âlâ reaksiyonlar, etkileşimli emoji’ler ve sohbetler ortasında gelişmiş gezinme üzere özellikler sunuluyor.

Öncelikle Telegram, olağan videolardan dönüştürülen çıkartmalar için dayanak ekliyor. Böylece herkes herhangi bir görüntü düzenleme yazılımını kullanarak basitçe detaylı hareketli çıkartmalar oluşturabilecek.

Tepkiler de artık daha kompakt animasyonlara sahip. Daha büyük bir efekt göndermek için menüdeki bir tepkiye basılı tutmanız kâfi. Etkileşimli ifadeler gibi yansılar de artık senkronize ediliyor. Böylelikle alıcılarınız animasyonları gerçek vakitli olarak görebilecek. Güncelleme ayrıyeten her şeyi tartışmanıza yardımcı olacak 5 yeni yansıyı ekliyor. Bu yansılar etkileşimli tabirler olarak da gönderilebilecek.

Okunmamış kanallar arasında veya sohbetler ortasında geçiş yaparken ise belli bir sohbete geri dönmek için “Geri” düğmesini basılı tutmanız kâfi. İletilen bildirilerden, ilişkilerden, kullanıcı isimlerinden, profillerden vb. sohbetleri açmak, bunları listeye ekliyor.

Tüm bu yeniliklere kavuşmak için iOS ve Android aygıtlarınızda uygulamanın en son sürümüne güncellemeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu