Teknoloji

Telegram, iOS için Emoji ile Reaksiyon Verme Özelliğini Duyurdu

Telegram, yakın vakitte tüm kullanıcılar için uygulamanın 8.3 sürümünü kullanıma sunmuştu. Artık anlık iletileşme platformunun, kullanıcıların uygulamada aldıkları bildirilere cevap olarak hislerini tabir etmelerini sağlamak için bir bildiri reaksiyon özelliği üzerinde çalıştığı tespit edildi. Telegram iOS beta sürümünde kullanıcılar, kümeler yahut kanallar halinde gönderilen bir iletiye farklı emojiler aracılığıyla cevap verebiliyor. Kullanıcılar, sohbete reaksiyonları paylaşmak için 11 farklı emoji ortasından seçim yapabilecek.

Telegram’ın, iOS için emoji yansılarını test ettiği bir Reddit gönderisinde ortaya çıktı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, belli bir bildiriye yahut Telegram’daki rastgele bir gönderiye yansılarını söz etmek için bir emoji seçebilecekler. Belirtildiği üzere kullanıcılar şimdi 11 adet emoji ortasından seçim yapabiliyor. Bu emojiler; başparmak üst, başparmak aşağı, kırmızı kalp, ateş, parti hız, gülen kaka, kusan yüz, gözyaşlarıyla gülen yüz, yüksek sesle ağlayan yüz, çığlık atan yüz ve yıldızlı yüz biçiminde sıralanmış.

Telegram emoji reaksiyon özelliği ile seçilen emoji yansıları, küçük hareketli animasyonlar olarak görülebiliyor. Küme sohbetlerinde yahut Telegram kanallarında, kullanıcılar bir iletiye tıklayarak insanların her bildiriye ne reaksiyon verdiğini öğrenebilecekler. Yöneticiler, kümelerde emoji özelliğini devre dışı bırakma yetkisine de sahip olacak. Ayrıyeten tekrar yöneticiler, sonlu sayıda tepki emojisi seçimine müsaade verebilirler.

Son olarak yeni özelliğin, şimdi iOS sürümüyle sonlu olsa da kısa mühlet içinde Android kullanıcıları için de mevcut olacağını belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu