Oyun

Tencent, Turtle Rock Studios’u Satın Aldı

Tencent, dün Back 4 Blood geliştiricisi Turtle Rock Studios’un ana şirketi Slamfire’ı satın alarak bünyesine bir oyun stüdyosu daha kattığını duyurdu. Turtle Rock Studios şirketinin kurucu ortakları Phil Robb ve Chris Ashton şirketin başında kalmaya, şirket de California’daki mevcut ofisinden bağımsız operasyonlarına devam edecek. Stüdyo, satın almanın boyut olarak büyümesini ve Back 4 Blood için amaçlarını genişletmesini sağlayacağını söyledi.

PC Gamer’ın bahis hakkında yapmış olduğu habere göre Turtle Rock Studios, Tencent tarafından satın alınmasıyla ilgili olarak şu halde bir açıklamada bulundu:

“Hepinizle şeffaf bir formda bağlantı kurmaya, Trello panomuz aracılığıyla tüm ilerlememiz hakkında güncellemeler sağlamaya ve Back 4 Blood’ı bu kadar özel kılan şeyleri genişletmeye devam edeceğiz. Ayrıyeten, stüdyo olarak daha evvel hiç yapmadığımız bir şey yapıyoruz: Yarattığımız kozmosu, gerçek bir AAA franchise’ına dönüştürüyoruz. Artık Back 4 Blood franchise’ının burada kalmasını ve gelecekte de onun üzerinde yeterli bir halde çalışmaya devam etmemizi garantiye alabiliriz.”

1998’de kurulan Tencent, son yıllarda global görüntü oyunu işinde değerli bir oyuncu haline geldi. Şirket dahili stüdyolarının yanı sıra Riot Games, Funcom ve Fatshark’ın sahibi. Ayrıyeten Epic, Bluehole, Ubisoft, Activision Blizzard, Frontier Developments ve Paradox Interactive üzere şirketlerde de payları var. Bununla birlikte Tencent, kasım ayında Yooka-Laylee’yi geliştiren Playtonic’ten azınlık payı satın aldı. Temmuz ayında ise dünya çapında 14 stüdyosu olan İngiltere merkezli bir oyun geliştiricisi olan Sumo Group’u satın aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu