Mobil

Tencent, Xiaomi’nin Black Shark Markasını Satın Alabilir

Twitter’da ortaya atılan yeni bir tez, Çinli mega şirket Tencent’in oyun tarafına odaklanan alt şirketi Tencent Games’in, Xiaomi’nin oyun telefonları ve oyunculara yönelik çeşitli aksesuarlar geliştiren Black Shark Gaming departmanını yaklaşık olarak 3 milyar Çin yuanı (yaklaşık olarak 470 milyon dolar) bedelinde bir mutabakatla satın almak üzere olduğuna işaret ediyor. Bu sav, “Abhishek Yadav” isimli Twitter kullanıcısı tarafından ortaya atıldı.

GSM Arena’nın bahisle ilgili olarak paylaştığı habere nazaran, tez edilen bu satın almayla ilgili detaylar çok hudutlu ve hususla ilgili hala resmi bir açıklama yok. Şayet sav edildiği üzere bu satın alma mutabakatı gerçekleşirse, Tencent nihayet kendi bünyesi altında bulunan bir markayla oyun telefonu işine girmiş olacak.

Daha evvel Tencent, ROG Phone markası için Asus ve Red Magic markası için Nubia da dahil olmak üzere çeşitli akıllı telefon üreticileriyle bir oyun telefonunun piyasaya sürülmesi doğrultusunda iştirakler kurmuştu. Black Shark Gaming’in halihazırda kimi büyük pazarlara girdiği göz önüne alındığında, bu satın almayla birlikte Tencent, oyun telefonu işini deniz çok ülkelere taşıyabilir.

Oyun telefonlarından bahsetmişken Lenovo’nun geçtiğimiz günlerde yeni oyun telefonu Lenovo Legion Y90 için bir tanıtım görüntüsü paylaştığını ve bu görüntüyle birlikte telefonun dizaynının ortaya çıktığını da hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu