Teknoloji

Tesla, 475.000’den Fazla Aracını Güvenlik Problemleri Nedeniyle Geri Çağırıyor

Tesla, iki farklı güvenlik sorunu nedeniyle 475.000’den fazla aracını geri çağırıyor. ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’ne nazaran, 2017-2020 model yıllarını kapsayan 356.309 adet Model 3, geri görüş kameralarındaki meseleler nedeniyle geri çağrılıyor. 119.009 adet 2017-2020 Model S ise ön kaput mandalındaki bir sorun nedeniyle geri çağrılıyor.

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği Yönetimi, Tesla Model 3’teki sorunun, art görüş kamerasıyla ilgili bir kablo tesisatından kaynaklandığını söylüyor. Belirttiklerine nazaran, bu kablo tesisatı, bagaj kapağının açılıp kapanmasıyla hasar görebilir ve art görüş kamerasının sağladığı imajın kesilmesine yol açabilir.

Ars Technica’nın paylaştığı habere nazaran, Tesla Model S’lerdeki ön kaput mandalıyla ilgili sorun ise tam olarak şu: Bu sorun nedeniyle araç hareket halindeyken ve rastgele bir ihtar olmaksızın kaput açılabilir ve bu da şoförün görüşünü engelleyerek bir kazaya neden olabilir.

Bu, son bir ay içerisinde ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği Yönetimi tarafından Tesla ile ilgili alınan ikinci aksiyon. Kurum, Noel’den çabucak evvel otomobil hareket halindeyken ön koltuktaki yolcuların araç ekranında oyun oynamasına müsaade veren bir Tesla yazılım güncellemesini incelediğini söylemişti. Tesla da buna karşılık olarak araç hareket halindeyken “Passenger Play” özelliğini kilitleyecek öteki bir yazılım güncellemesi yayımlayacağının kelamını vermişti.

Bu ortada Tesla’nın Aralık ayının başında çocuklara özel elektrikli ATV’si Cyberquad’ı satışa sunduğunu da hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu