Teknoloji

Tesla arabalar Türkiye’ye geliyor!

Elektrikli araba pazarının öncülerinden Tesla, Türkiye seyahatine 2018’de başlamayacaktı. Lakin ortaya çıkan problemler nedeniyle bu planlar bir mühlet ertelendi. Askıya alınan bu planlar artık yürürlüğe giriyor. Tesla Türkiye macerasına 2022 yılında devam edecek.

Elon Musk‘un CEO’luğunu yaptığı Tesla Türkiye’deki faaliyetler için kurulan “Tesla Motorları” isimli şirketin CEO’luğuna Kemal Geçer’i getirdi. Şirketin sermayesinde de 50 milyon TL’lik artırıma gidildi.

Tesla arabalar Türkiye’ye geliyor!

Tesla dört araba modelini bu yıl içinde ülkemizde satışa sunmayı planlıyor. Şirkeetin tanınan olan Model 3, Model S, Model X ve Model Y’yi Türkiye’de piyasaya sürmesi bekleniyor. Kelam konusu arabaların ne vakit satışa sunulacağı ise önümüzdeki periyotlarda açıklanacak. Şirketin internet sitesinde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Konya, Aydın, Balıkesir ve Sakarya üzere kentlerin de ismi geçiyor. Bu kentlere Supercharger istasyonları kurulacak.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk bir müddet evvel Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmeler yapmış Anıtkabir’i ziyaret etmişti. Bu görüşmelerin sonucunda ünlü araba şirketinin planları gün yüzüne çıktı. Tesla’nın kollarını Türkiye’ye açmasıyla bir çok iş fırsatı da doğacaktır. Önümüzdeki günlerde etkin bir biçimde ilanlar görmeye başlayabiliriz. CEO olarak atanan Kemal Geçer, 2015 yılından bu yana Lufthansa Türkiye-Irak CEO’su olarak vazife yapan ve üç sefer 40 yaş altı başarılı CEO mükafatı almıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu