Teknoloji

Tesla Model Y’nin Avrupa’daki azılı rakibi!

Tesla Model Y’nin yeni rakibi geliyor. Tesla’nın karşısında olacak olan araba oldukça argümanlı dizaynla göz kamaştırıyor.

127 yıldır piyasada olmasına karşın Skoda ABD’de tanınan bir araba üreticisi olamadı. Eserleri şu anda Avrupa genelinde belli pazarlarda mevcuttur. Firma, Tesla Model Y‘nin global muvaffakiyetinin üstesinden gelmek için bir teşebbüste bulunacak. Çek şirketi yakında Enyaq Coupe iV‘yi mevcut elektrikli crossover’ının daha hayat üslubu odaklı bir örneği olarak piyasaya sürecek.

Bu ayın sonunda gerçekleşecek resmi tanıtımıyla Skoda, yeni eserinin duygusal bir dizayndan ve harikulâde aerodinamikten yararlanacağını doğruladı.

Bunu göz önünde bulundurarak üretici, 323 mil olacağı sav edilen Enyaq SUV modelinnin daha güzel bir menzile sahip olacağını söyledi. Referans olarak, uzun menzilli versiyonu olan Model Y, tam şarjla 318 mil sunabiliyor.

Skoda Enyaq Coupe iV‘nin ön plana çıkan eskizleri, gövde renginde boyanmış bir çift yan etek ve büyük alaşım jantlar, yine tasarlanan eğimli tavan çizgisi, B sütunundan başlayıp bagaj kapağıyla birleşiyor ve büyük harflerle Skoda markasıyla vurgulanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu