Oyun

The Elder Scrolls 6 Hala Ön Üretim Basamağında Olabilir

The Elder Scrolls 6, hala ön imal basamağında üzere görünüyor. GamesRadar’ın haberine göre bu yeni bilgi, bir Bethesda insan kaynakları çalışanının LinkedIn profili sayesinde elde edildi. Aşağıda paylaşmış olduğumuz ekran manzarasında de görebileceğiniz üzere bu çalışanın profilinde, The Elder Scrolls 6’nın üretim öncesi kademesinde olduğu bilgisi yer alıyor.

Her şey düşünüldüğünde, bu büyük bir sürpriz olmamalı. Çünkü Bethesda’nın yirmi yılı aşkın bir müddettir birinci yeni markası olan Starfield’ı piyasaya sürmesine hala dokuz aydan fazla bir mühlet var. Yani geliştirici stüdyonun The Elder Scrolls 6’nın geliştirme sürecine başlamadan evvel Starfield’ı tamamlamayı beklemesi çok olağan bir durum.

The Elder Scrolls 6 oyununun Bethesda tarafından birinci sefer duyurulmasından bu yana, oyunla ilgili gerçek düzgün bir bilgi akışı sağlanmadı. Aslında bu durum bile başlı başına oyunla ilgili elde somut bir şeylerin olmadığına işaret ediyor. Bununla birlikte Bethesda’nın Microsoft taradından satın alınmasından sonra, serinin yeni oyununun Xbox ve PC platformuna özel olacağı söz ediliyor.

Bunlar haricinde Bethesda kreatif yöneticisi Todd Howard, daha evvel yaptığı bir açıklamada, Bethesda’nın dahili geliştirme programını göz önünde bulundurarak The Elder Scrolls 6’nın çıkışının 2027 yılına kadar sarkabileceğini ima etmişti. Howard, açıklamasında oyunlar için dört ila beş yıllık geliştirme periyodunu bilhassa vurgulamıştı. Yani bu da Starfield’ın bu yıl çıkması durumunda, yeni Elder Scrolls oyununun 2027 yılında çıkabileceği varsayımını güçlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu