Teknoloji

Thermaltake’den Bellekler İçin LCD Ekran: Pacific R2 Ultra

CES 2022 etkinliğinde tanıtılan ve 3D animasyonları yansıtabilen PC kasasından bahsetmiştik. RGB bileşenler artık sıradan hale gelmeye başladı ve donanım meraklılarını pek kesmiyor. Son birkaç yılda sıvı soğutma bloklarının üzerinde tam renkli ekranları olan çok sayıda AIO sıvı soğutucu gördük. Hatta büyük erkana sahip anakartlar bile piyasaya çıktı. Artık ise sıra RAM’lere geldi.

Birinci olarak bu sonbaharda tanıtılan, resmi olarak CES sırasında demosu yayınlanan Thermaltake’nin Pacific R2 Ultra bellek kiti, DDR4 yahut DDR5 belleklerin üzerine takılıyor. Buradaki 128 x 480 çözünürlüğe sahip 3,9 inçlik ekranda durum bilgilerini yahut animasyonlu GIF’leri görebilirsiniz. İkinci bir eser olan Pacific A2 Ultra ise birebir ekranla birlikte yerleşik bir su bloğuna sahip, böylelikle eseri açık devre soğutma tahlilleriyle birlikte kullanabilirsiniz.

Şirket sunumunda Core P6 kasası üzere farklı eserler de tanıttı, lakin Pacific R2 Ultra sistemde göze çarpan birinci eser oldu. Yazılımdaki bir sekmede parlaklığı ve renkleri ayarlarken ekranı CPU, GPU yahut RAM için mevcut sıcaklığı, frekansı yahut yükü gösterecek biçimde yapılandırmamız mümkün. Pacific R2 Ultra’nın birtakım manzaralar göstermesini istiyorsanız, 480 x 128 boyutunda ve 20 MB’a kadar hareketli yahut hareketsiz bir GIF kullanabilirsiniz.

Eser DDR4 yahut DDR5 bellek modüllerinin üzerine takıldığından ötürü monte etmek kolay. Data ve güç için ana kartınıza yahut RGB hub’ınıza takabileceğiniz, eserle birlikte verilen mikro USB – 9 pinli USB kablosuyla bağlanan bir mikro USB temas noktası sunuluyor.

Hem Thermaltake Pacific R2 Ultra hem de Pacific A2 Ultra, 2022’nin birinci çeyreğinde piyasaya çıkacak. Şirket maalesef eserler hakkında bir fiyatlandırma yapmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu