Teknoloji

TOGG dünyada bir prensip imza attı

USECASE Mobility® yaklaşımı ile mobiliteyi bir adım öteye taşıyarak arabadan fazlasını üretmek üzere yola çıkan Togg, blok zinciri teknolojileri konusundaki stratejik partner arayışını tamamlayarak Avalanche blok zinciri platformunu geliştiren; emniyetli, süratli, teknolojik ve Ar-Ge’ye ehemmiyet veren bir platform olan Ava Labs ile iş birliğine adım attı.

TOGG dünyada bir unsur imza attı

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, mobilite dünyasında dijital iktisadın rolünün arttığını belirterek “İlk gündn beri Togg kullanıcıları için yeni kuşak dijital mobilite tahlilleri geliştiriyoruz. Ava Labs’la yaptığımız iş birliği de Togg kullanıcılarının tecrübesini öteki bir noktaya taşımak üzerine kurgulanıyor. Tüm mobilite ekosistemine dahil olan iş ortakları, Togg kullanıcıları ve hatta Togg sahibi olmayan kullanıcılar da bu platformdan yararlanabilecek” dedi.

Değişen kullanıcı beklentilerine paralel olarak taşınabilir telefonlarda son 15 yılda yaşanan değişim otomotivde yaşanıyor. Togg, IoT ve M2M irtibat teknolojileri ile blok zinciri altyapısını birleştirerek mobilite dünyasında bu değişime liderlik ediyor.

Intermodal olarak isimlendirilen karma modele sahip Togg Navigasyon sistemi sayesinde kullanıcılar farklı ulaşım tahlilleri kullanarak seyahat etme imkanı sahip olacak. Kullanıcılar, Togg akıllı aygıtlarını evvelce rezerve edilmiş şarj istasyonunda park ettikten sonra scooter ile seyahate devam edebilecek ya da etraftaki kahveciden kahvesini alabilecek. Bu eser ve hizmetler karşılığında da Togg akıllı aygıtın kullandığı blok zinciri teknolojisi ve akıllı kontratlar ile süratli ve inançlı bir formda süreç yapabilecek. Ayrıyeten araçta yapılan bakım ve değişen kesimler blok zinciri üzerinde tutulacak, böylelikle muteber bir ikinci el piyasası oluşacak.

Ava Labs CEO’su Prof. Dr. Emin Gün Sirer, Togg’un mobilitenin geleceğine biçim verirken en ülkü blok zinciri platformunu tercih ettiğini söyledi ve “Avalanche, tamamlanma müddeti bakımından blok zinciri üzerinde en süratli akıllı kontratlara sahip ve global çapta ölçeklenebilir uygulamalarda kullanılabiliyor. Togg’un vizyonunu gerçekleştirmesine takviye olmak ve iş birliği yapmaktan memnunluk duyuyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu