Teknoloji

Togg yeni modelini Las Vegas’ta tanıttı!

Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olan CES 2022 kapılarını açtı. Koronavirüs gölgesinde yapılan fuara yerli araba markası Togg da katılıyor. Togg fuarda ikinci arabası olan C Sedan modelini tanıttı. Daha evvel C SUV modelini görücüye çıkaran marka artık de bu modelden sonra üretilmeye başlanacak C Sedan modelini tanıttı.

Daha evvel fotoğrafları sızan aracın özellikleri bu sayede katılaşmış oldu. Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, klasik bir araba şirketi olmadıklarını belirterek, “Kendimizi bir teknoloji şirket olarak tanımlıyoruz. O nedenle teknolojideki en son yeniliklerin ve birincilerin buluşma noktası olan CES’teyiz” dedi. Otomotiv sanayisinin büyük bir süratle mobilite ekosistemine dönüştüğünü belirten Karakaş, “Değişen kullanıcı beklentileri doğrultusunda telefonda yaşanan dönüşüm, bugün otomotivde yaşanıyor. Yakın gelecekte büyük olan değil daha çevik, yaratıcı, iş birliğine açık, kullanıcı odaklı tertipler başarılı olacak. Bu alandaki yarış da şimdi başlıyor ve bu yarışın içinde biz de varız. Üstelik avantajlıyız zira biz bu dünyanın içine doğduk” diye konuştu.

Aracın kimi değişik özellikleri de gözlerden kaçmadı. En değişik özellik ise art kapıların farklı açılması formu. Çok az arabada görülen ve genelde sedan modellerde olmayan geriye gerçek açılma özelliği bulunan kapılar dikkat çekiyor.

Ayrıyeten araçta yeni Togg logosu da ışıklı bir halde kullanılmış. Araçta ön panjurda ise bolce LED ışık olduğu görülüyor. Arabanın farklı bir özelliği ise aynaların kameralardan oluşması. Art tasarım ise aracı sedan bir dizayndan hatcback’a gerçek taşımış. Birinci bakışta klasik bir sedan üzere durmayan araba Hot Htach ismi verilen kategorideki arabaları andırıyor.

Aracın şimdilik teknik ayrıntıları açıklanmadı. Yani pil ve motor gücü, menzil üzere bilgiler şimdi net değil. Fakat daha evvel açıklanan bilgiler ışığında Togg C Sedan’ın C Suv modelinden sonra üretileceğini biliyoruz.

Arabası siz nasıl buldunuz? Aşağıdaki yorum kısmında görüşlerini paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu