Teknoloji

TP-Link, Dış Yerler İçin WiFi 6 Takviyeli EAP610-Outdoor Modelini Duyurdu

TP-Link, WiFi 6 teknolojisine sahip kurumsal eser modellerini artırıyor. WiFi 6 teknolojisinin getirdiği çok yüksek sürat, daha geniş kapsama alanı ve daha fazla aygıta dayanak özelliklerini TP-Link’in kullanıcı dostu teknolojileriyle birleştiren eserler, başta otel, okul, AVM, kafe üzere işletmeler için ülkü ağ tahlilleri oluşturuyor.

TP-Link, geniş açık alana sahip işletmelerin açık alanda WiFi sinyallerini problemsizce her noktaya iletmesini sağlayan yeni erişim noktası EAP610-Outdoor’u Türkiye’de satışa sundu. WiFi 6 teknolojisine sahip olan eser, WiFi sinyallerini çok daha uzak aralara ve çok güçlü olarak iletebiliyor. TP-Link’in Omada serisi içinde yer alan bu dış yer eseri, öbür Omada erişim noktaları üzere kolay heyetim ve kolay idare özellikleriyle işletmelere avantaj sağlıyor.

EAP610-Outdoor, Omada WiFi 5 teknolojisine nazaran temas suratlarını yüzde 52 artırıyor. Her çeşit açık alanda çift kanal takviyesi ile iki kanalda toplam 1.8 Gbps kablosuz sürat sunabilen aygıt ile WiFi kapsama alanı da genişliyor. Akıllı sinyal özelliği sayesinde ağa bağlanan aygıtlara nazaran sinyaller yönlendiriliyor ve WiFi performansı her vakit yüksek kalıyor. Bant seçimini de otomatik yapan erişim noktası sayesinde ağır uygulamalar daha boş ve süratli olan banda yönlendiriliyor.

EAP610-Outdoor erişim noktası, OFDMA ve MU-MIMO teknolojileri sayesinde geniş açık alanlarda düzinelerce aygıta eşzamanlı olarak irtibat sağlıyor. Bu nedenle çok sayıda kişinin ağa bağlandığı açık alanlı işletmeler için verimli bir WiFi ağı kurabiliyor.

TP-Link’in yüzde 100 bulut tabanlı Omada SDN idare yazılımı sayesinde her yerden, her vakit yönetilebilen bu eserler, birebir vakitte başka Omada SDN takviyeli eserlerle entegre olabiliyor ve tüm ağ eserleri tek bir aygıttan yönetilebiliyor. Bu da işletmelere hem işgücü hem vakit açısından önemli bir tasarruf sağlıyor.

TP-Link’in yeni dış yer erişim noktası, birebir vakitte Mesh teknolojisine de sahip. Bu sayede Omada Mesh tahlilleriyle birlikte sıkıntısız bir Mesh ağı oluşturuyor. Kablolamanın sıkıntı olduğu yerlerde bu özellik çok büyük kolaylık sağlıyor; kablosuz olarak Omada erişim noktaları birbirleriyle eşleşiyor ve ağ genişletiliyor.

En güçlü dış ortam şartlarına uygun olarak geliştirilen EAP610-Outdoor erişim noktaları, özel montaj kitleri sayesinde her yere kolay kolay kurulabiliyor. Tıpkı vakitte PoE özelliğine de sahip olan eserler, elektrik çizgisi olmayan yerlerde çalıştırılabiliyor; ayrıyeten elektrik çizgisi çekilmesi gerekmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu