Mobil

Truecaller 100 Milyon Aygıtta Ön Yüklü Gelecek

Truecaller, daha fazla kullanıcıya açılma emeliyle Hindistan, Endonezya, Malezya ve Latin Amerika’daki birkaç Android akıllı telefon üreticisiyle iştirak kurduğunu duyurdu. Bu iştirak sonucunda önümüzdeki iki yıl içinde şirket, uygulamasının 100 milyon aygıta evvelden yüklenmesini umuyor.

Şirket, uygulamanın evvelden yüklenmiş olmasına karşın, insanları uygulamayı kullanmaya zorlamayacağını ve bunun yerine öteki telefon uygulamalarını kullanmakta özgür olduklarını söylüyor. Şirket, evvelden yüklenmiş olarak gelerek Truecaller üzere bir üçüncü taraf uygulamasını indirmekten rahatsızlık duyacak daha az teknoloji bilgisine sahip şahıslara ulaşmayı umuyor. Truecaller’ın muhtemel dolandırıcıları aramayı yanıtlamadan evvel işaretleyerek en çok yardımcı olabileceği bireyler de bunlar olacak.

Truecaller CEO’su ve kurucu ortağı Alan Mamedi mevzuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Truecaller, birçok büyük ülkede en çok indirilen uygulamalardan biri olmaya devam ediyor. Fakat her akıllı telefon kullanıcısı bir uygulamayı indirecek kadar teknoloji bilgisine sahip değil. Anekdot olarak, gelişmekte olan pazarlarda birinci kere akıllı telefon kullanıcılarının Truecaller’ı indirmek için dükkan sahiplerinin yahut arkadaşlarının ve ailelerinin yardımını nasıl aldığını sık sık duyuyoruz. Bu atılım, herkes için kullanılabilir hale getirme konusundaki global amaçlarımızla uyumlu fakat birebir vakitte Truecaller’ın milyonlarca yeni kullanıcı için kullanımını daha kolay hale getirmeyi amaçlamakta.”

Maalesef şirket, önümüzdeki yıllarda hangi Android üreticileriyle ortak olacağını ise söylemedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu