Mobil

Tüm iPhone 14 Modelleri 120 Hz Ekran ve 6 GB RAM İle Gelebilir

Apple tarafından Eylül ayında dört yeni iPhone 14 modelinin duyurulması bekleniyor ve analist Jeff Pu, bu akıllı telefonlar ile ilgili beklentilerini özetlemiş durumda.

Pu, MacRumors’un haberine nazaran, Haitong International Securities’in bir araştırma notunda yalnızca Pro modellerine yer alan 120 Hz ProMotion ekranın tüm iPhone 14 modellerinde sunulacağını sav etti. ProMotion teknolojisi görüntü izlerken, oyun oynarken yahut kaydırma esnasında daha düzgün görünen içerik için 120 Hz’ye kadar değişken tazeleme suratı sağlıyor.

Analist daha evvel iPhone 14 Pro modellerinin artırılmış 8 GB RAM ile donatılacağını lakin tedarik zinciri denetimine dayanarak, maliyet nedeniyle dört iPhone 14 modelinin de 6 GB RAM ile donatılmasını beklediğini söyledi. Bu 6 GB RAM yalnızca standart iPhone 14 modelleri için bir artış olacaktır. Halihazırda iPhone 13 Pro modellerinde 6 GB RAM yer alıyor.

Analist Ming-Chi Kuo ve Tayvanlı araştırma firması TrendForce ile uyumlu olarak Pu da iPhone 14 Pro modellerinin 48 megapiksel ana kamera ile donatılmasını bekliyor. Son olarak Jeff Pu’nun standart iPhone 14 modellerinin 64 GB depolama alanıyla, Pro modellerin ise 128 GB yerine 256 GB depolama alanıyla başlamasını beklediğini belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu