Donanım

Türkiye’de satışa sunulan en güzel hava nemlendirici modelleri!

Kış hastalıklarına karşı tesirli tahlil olduğu söylenen, buhar makineleri ne işe fayda? Hava nemlendirici aygıtların yararları ve ziyanları neler? Türkiye’de satışa sunulan en düzgün hava nemlendirici modelleri hangileri? Gelin bu soruların cevaplarına yazımızın devamından daima birlikte göz atalım.

Teknoloji olarak hayli gelişmiş olan kimi hava nemlendiriciler, içerisinde bulunan bir nem ölçer (higrometre) sayesinde iç yerdeki hava bilgilerini toplayarak tahlil eder. Bu sayede nemin belli bir düzeyin altına düştüğünü tespit ettiği anda, buhar üreterek nem düzeyini yükseltmesi gerektiğine dair bir sinyal gönderir. Aygıt, bir rezervuardaki suyu ısıtıp buharlaştırarak iç yere dağıtır. Lakin bilhassa uygun fiyatlı hava nemlendiriciler gereksinim olsa da olmasa da ortama nem buharını dağıtmaya aralıksız devam eder, bu da sıhhat problemlerine sebep olabilir.

Sıcak yaz günlerinde, ortam kuruluğu sebebi ile boğaz kuruluğu yaşayabilir, kışın ise soğuk havaya ek olarak, kalorifer ve elektrikli ısıtıcılar da iç yerin havasını kurutabilir. Bu da insanlarda teneffüs ve cilt meselelerine sebep olabilir.

Sıhhatimiz ise herşeyden değerli, bu nedenle listemizde yalnızca Türkiye’de satışa sunulan en güzel özelliklere sahip, en kaliteli hava nemlendirici modellerini bir ortaya getirdik. Fakat üst donanım ve yüksek teknik özellikleri sebebi ile fiyat olarak rakiplerine kıyasla daha yüksek. Gelin üst kalite hava nemlendirici modellerinin hangileri olduklarına daima birlikte göz atalım.

Türkiye’de satışa sunulan en yeterli hava nemlendirici modelleri!

Philips HU4816/10

Fiyat: 8.999,00 TL

Su Tankı:
4 L

Gürültü Düzeyi:
35 dB(A)

Tesir Alanı:
44 m²

Otomatik Kapanma:
Var

Zamanlayıcı:
Var

Delonghi UH 700 M

Fiyat: 2.999,00 TL

Su Çıkış Kapasitesi:
300 ml/sa

Su Tankı:
6.1 L

Tesir Alanı:
75 m²

Otomatik Kapanma:
Var

Zamanlayıcı:
Yok

Beurer LB 88 Siyah

Fiyat: 2.000,00 TL

Su Çıkış Kapasitesi:
550 ml/sa

Su Tankı:
6 L

Tesir Alanı:
48 m²

Otomatik Kapanma:
Var

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu