Teknoloji

Türkiye’nin birinci Fijital Yapay Zeka Doruğu AI [Tomorrow Summit] 11 Şubat’ta Gerçekleştirilecek

Yapay Zeka Siyasetleri Derneği (AIPA), Türkiye’nin birinci fijital yapay zeka tepesi AI [Tomorrow Summit]’e konut sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 11 Şubat 2022 tarihinde birincisi düzenlenecek olan tepe, dünyadan ve Türkiye’den birbirinden pahalı konuşmacıları bir ortaya getirecek. Tam gün sürecek olan doruğun akabinde fijital olarak düzenlenecek “AITS Awards”ta yapay zeka kullanımında başarılı olan proje ve markalar açıklanacak.

Başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada yapay zeka siyasetleri üreten başkan bir sivil toplum kuruluşu olma vizyonuyla eğitimden iktisada, sağlıktan siyasete on yedi farklı alanda faaliyetler yürüten ve siyaset üretim süreçlerine katkı sağlayan AIPA, birinci yıl dönümünde değerli bir doruğa konut sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Geleceğimizi şekillendirecek olan ve birçok bilinmezliği barındıran yapay zeka olgusunu, yaşama dokunan tüm alanlarında en ince ayrıntılarıyla konuşmak üzere kurgulanan AI [Tomorrow Summit], içeriği ile alanındaki yerli ve yabancı duayen konuklarıyla Türkiye’nin en kapsamlı birinci ve tek tepesi olmaya aday.

11 Şubat’ta düzenlenecek olan tepe dijital platformlardan herkese açık ve fiyatsız olarak yayımlanacak. Tüm gün sürecek tepenin ardından AITS Awards’ta başarılı yapay zeka projelerine imza atan markalar sahneye çıkarak mükafatlarını alacak. Kuantum Araştırma tarafından AI [Tomorrow Summit]’e özel olarak geliştirilen yapay zeka tabanlı bir metotla pahalandırılacak olan projeler sektörel bazda ödüllendirilirken, AIPA özel heyeti tarafından da yapay zekaya ferdî dayanakta bulunan en başarılı isme Türk Bilim İnsanı Cahit Arf anısına özel kategori mükafatı sunulacak.

Türkiye yapay zeka (AI) ekosistemine katkıda bulunmak, bu alana ilgi duyan ve yatırım yapacak olan karar vericileri biraraya getirerek katma paha sağlayacak bir tesir ağı kurmayı amaçlayan AI [Tomorrow Summit]’in konuşmacıları ve program ayrıntısı çok yakında tepenin web sitesinde yayımlanacak. AI [Tomorrow Summit], iş dünyası, akademisyenler, yatırımcılar, teşebbüsçüler, teknoloji şirketleri, STK temsilcileri, medya mensupları, öğrenciler ve yapay zekaya ilgi duyan herkese ulaşmayı hedefliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu